Tema: Zašto, bre?
Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 09. 2007.   #34
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ziro, kao što rekoh, ja sam se nadao da obrazovanim i civilizovanim ljudima ne moraš da praviš formalni no-no spisak.

Ja vidim tu još jedan problem, kada smo se već dotakli "problema". Od jednom su svi stručnjaci za sve, i svi sve znaju. To je kao kada mi je onomad "gazda" rekao da će da otvori prepress service biro, pa kada sam ga pitao "da li si siguran da znaš to da radiš, ima tu mnogo stvari koje se ne vide golim okom", on reče "pa znam, bio sam 5 puta u singapuru, video sam kako rade". Odogovorio sam mu "ok, ali si bio 5 puta u signapuru, onda si se bar 10 puta vozio avionom, sigurno si i njih video kako rade - misliš da možeš da budeš pilot?"

Ovi što optužuju konsultante kao "prodavce magle", evo to sada i prvi put javno da kažem, nemaju blage veze sa životom. Oni nemaju ni najmanju predstavu čime se ti ljudi u stvari bave, pa još ako su iglom slučaja nekoga "videli da radi" onda su i vizuelno upili sva neophodna znanja da mogu da prozivaju druge, koje sada već kapiraju kao "konkurenciju".

Po meni je to više onaj sindrom "vidi ga, ovaj ništa ne radi a uzima pare". To je dugo bila urbana legenda, još uvek jeste, za ljude koji rade na računarima, da oni "samo sede a računar sve radi sam", ja sam iskreno mislio da bar na ovom forumu ne moramo da rasturamo taj mit koji je notorna glupost izgovorena iz grla onih koji nemaju pojma šta pričaju.

Tako su verovatno najnovije varijacije tog urbanog mita: "konsultanti su prodavci magle".

Dalje, pod lupom se analizira svaki post da se pronađe najmanji propust da bi se "ofirao" autor koji postuje iz nekog interesa. I šta je tu čudno? Pa svi su ovde iz interesa, nekome je čisto da ubije dosadu, nekome da nešto nauči, nekome je da se promoviše... svaki post govori o autoru više nego što on ispriča o samom sebi.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat