Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 09. 2011.   #1
slavkan
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.08.2010
Poruke: 201
Hvala: 10
640 "Hvala" u 14 poruka
slavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished road
Default baza za online prodavnicu

Pozdrav svima. Pravim neku bazu za online prodavnicu racunara i treba mi savet oko organizacije iste. Evo o cemu se radi:

Treba pamtiti podatke komponentama i konfiguracijama komponenti koje prodavnica ima. Naravno administrator aplikacije mora da ima opciju da sve to menja (dodaje nove komponente i konfiguracije, brise, menja brojno stanje komponenti - standardica). Treba omoguciti i online narudzbu, tj da korisnik moze sam da napravi sebi konfiguraciju izborom komponenti. To je uglavnom najbitniji deo baze, ne racunajuci registraciju korisnika, definisanje administratora, ovlascenja sta ko moze da vidi itd. E sad, interesuje me ovaj dio oko komponenti, konfiguracija i narudzbi. Da li je zgodnije da sve komponente smestam u jednu tabelu ili da ih razvrstavam (npr posebno ploce, posebno procesore itd) ali u tom slucaju dobijam vise tabela. Ako bi ih stavio u jednu tabelu onda bi mogao da dodam jos jedno polje gde bi mogao da indetifikujem nekim parametrom da li su to ploce da li su procesori... zanima me sta je zgodnije i sta ce praviti manje problema u daljem radu. Nema potrebe da jos detaljisem, mislim da je svima jasno o cemu se radi. Hvala unapred svima !
slavkan je offline   Odgovorite uz citat