Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 07. 2010.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default citanje shell output-a tokom izvrsavanja komande

Imam php skriptu koja zipuje gomilu log fajlova za download iz browsera, i posto to moze da potraje i po 20-30 minuta, hteo bih da napravim neki feed-back korisniku sta se desava.

Za pakovanje koristim exec("zip -j '$filename' '*.log'", $out) i on meni vrati output koji mi treba, ono:

adding: access1.log (deflated: 67%)
adding: access2.log (deflated: 73%)
...

ali mi to vrati tek kad zavrsi sa pakovanjem, tj. kad se poziv izvrsi.

Jel imate neku ideju kako pozvati zip komandu i onda odmah hvatati output (ali ne da mi shell daje output direktno, nego da ja to mogu da parsiram za prikaz, i onda drugim ajax pozivom da uzimam taj status). Razmisljam o nekoj varijanti da output iz zip-a preusmerim u file, pa da ga onda parsiram odvojenim ajax upitom? Any ideas, links, code?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat