Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 12. 2011.   #3
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

Da napravimo mali rezime.
Problem je resen, ALI TEK nakon JAVNE prozivke na vise mesta. Mailovi, telefoni, ..... nisu dali rezultat.

Problem se ponavlja, sada je saopsten i razlog zasto. Da li je razlog istinit i valjan - ne ulazim.
Da li ce ponavljati i u buduce - ostaje da se vidi.

Ovde cu prenetu kratku prepisku sa FB wall-a RNIDS-a:

--------------------
Ninoslav Stecko
DROP isteklih domena PONOVO NEradi. PO KOJI PUT?
Zovem tel., trazim teh. lice, javlja se izvesni gospodin Zoran Vignjevic; i pored mog strpljivog objasnjavanja iz vise pokusaja, njegovog nevaspitanog pricanja preko onog sto ja pricam - NISTA.
Covek 'mrsi', 'mrsi', 'mrsi'.... Stičem utisak da nezna o čemu ja pričam i šta ga pitam, govori mi sve ono što ga ne pitam.....
----------------------
Регистар националног Интернет домена Србије - РНИДС
Poštovani Ninoslave,
Standardna procedura za reklamacije je upućivanje maila na tehnicka.pitanja@rnids.rs. Može i telefonski, ali Vi u svom razgovoru sa Zoranom Vignjevićem niste dali nikakav konkretan podatak kada vam je ponuđeno da izvršimo proveru za neki od domena koji su u pitanju. Ako želite da rešimo problem, neophodni su nam konkretni podaci. Dostavite nam ih mailom, ili javite telefonom, ili putem neke od društvenih mreža - prisutni smo i na twitteru...
----------------------
Регистар националног Интернет домена Србије - РНИДС
Inače, na DB serveru se pojavio problem sa antivirus procesom koji je zauzeo svu slobodnu memoriju i zato Sql Server Agent service nije radio preko vikenda. To znači da nisu radili ni custom job-ovi vezani za automatske promene stanja domena i slanje obaveštenja. Sada je taj problem rešen i custom job-ovi su izvršeni, tako da su svi domeni koji su istekli pre više od 30 dana ponovo slobodni za registraciju.
----------------------
Ninoslav Stecko
Postovani,
mail vezano za problem koji postoji je vama poslat jos prosle nedelje, ali ne sa moje strane, nego od NAJMANJE jednog od ovlascenih registara. Za probelm koji postoji i ne desava se prvi put, dakle, ako nikako drugacije ste saznali bar iz maila NAJMANJE jednog od vasih registara koji vam je VEC prijavio probelm. Dakle - sa problemom ste upoznati, i ne radi se o JEDNOM domenu, nego o VISE domena.
Ja sam najljubaznije 'telefonsku' podrsku zamolio za pomoc, ali reakcija strucne podrske je bila bas onakva, kako sam je i opisao u prvoj poruci.
Takodje NISAM zelo da dodje do JAVNOG prozivanja i to sam i napomenuo tehnickoj podrsci, medjutim ...... neko tu nije imao sluha, nije zeleo, ili nije znao.....
Ukoliko mislite da su m oje primedbe neosnovane, JAVNO cu se izviniti i snositi posledice i konsekvence ukoliko ima potrebe za tim.
Generalno, SAMO zelim da problem koji se ponavlja bude resen, i da se ne ponavlja vise, jer vam VELIKI novac SVAKE godine ostavljam, i za to trazim i odgovrajucu uslugu.

Ako zelite diskusiju, predlog je da preselimo na neutralan teren, medju ljude koji poznaju materiju i upuceni su u 'problematiku'.
Evo, neutralanog terena koji koriste internet profesionalci. Moze?
http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=10614
----------------------
Ninoslav Stecko
Da, zahvaljujem se.
Vidim da je sada problem resen.
Detalji - sta je i u cemu bio problem me NE zanimaju, i smatram da i NE treba. Za novac koji svi placamo za RS domen - NEDOPUSTIVO je da se desi i, najgore, PONOVI problem koji ste opisali da se desio. Ja bih ga podveo pod LJUDSKI FAKTOR. Moglo je da se predvidi, i ne desava se prvi put.
Mene zanima samo da servis bude u funkciji 24h, a i kada se desi neki downtime nekog od servisa, NE traje nekoliko dana, nego NAJVISE nekoliko sati, uz adekvatno obavestenje i izvinjenje korisnicima.
Tako je bar SVUDA u svetu.
Hvala, dovidjenja.
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com
stecko je offline   Odgovorite uz citat