Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 09. 2007.   #12
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

@zira & denis: hvala

Nazalost, nemam neke podatke u vidu linka ili survey-a o tome sta je najcesca operacija vezana za artical, osim interakcije sa nasim korisnicima i posmatranja njihovih sajtova, problema, predloga, etc. U kontekstu klasicnog CMS-a, vi jeste u pravu - cesce se azurira sam sadrzaj nego njegovo pozicioniranje ili setovanje atributa vezanih za "bitnost" articla na strani. Medjutim, mislim da news-based CMS vise barata ovim potonjim, odnosno time kako u datom trenutku taj artical treba da izgleda u smislu pozicije, upecatljivosti ili pak same rotacije bitnih i svezih vesti (materijala).

Web lokacija koja dnevno publishuje 10-20 novih clanaka cesce barata njihovim sortiranjem i izdvajanjem (featured news, latest news, etc.) i kasnije sklanjanjem iz prvog plana nego izmenom samog sadrzaja.

E sad, ono gde vi definitivno jeste u pravu je situacija koju tek treba da implementiramo u nekoj od sledecih verzija - "workflow". Tu editovanje dolazi u prvi plan, jer u takvoj konstelaciji writer pise artical, photo editor manipulise asset managerom gde su slike i multimedijalni materijali, editor approve-uje i sve to publishuje u odgovarajucem kontekstu... Tu sad mogu da ulete i korektor tj. lektor, i jos dosta stvari. To kad budemo jednog lepog dana imali mislim da ce editovanje definitivno biti u prvom planu...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat