Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 12. 2009.   #20
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Sto se tice sastava vakcine u vidu konzervansa, konzervanse sadrze i vakcine koje se daju bebama u obaveznoj vakcinaciji. Kazu da je to jako mala kolicina, da npr. u konzervi tune ima vise zive nego u vakcini sto je neophodno da se vakcina ne pokvari. Mene vise brinu squalen adjuvans u vakcini. Squalen jeste prisutan npr. u ribama kao ajkule ali se od nedavno koristi u vakcinama da povecaju imuni odgovor. U Evropi je taj adjuvans odobren, FDA nije odobrila, izgleda su oni po pitanju odobravanju lekova konzervativniji od evropske agencije za lekove EMEA.
ovo sa tunom je jedan od vecih spinova u ovom hajpu oko vakcinacije. cinjenica je da u tuni ima zive, ali kolicina koja se apsorbuje prolaskom kroz digestivni sistem ne moze da se meri sa ovom koja se ubrzigava direktno u krvotok. sam cin stavljanja zive u vakcinu je kretenizam. za squalen si skroz u pravu, to ni ne znamo sta radi

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Meni je nejasno sledece - ako se ne varam i deca od 6 meseci ce primiti istu dozu kao i odrasli a pritom ce primiti istu u dve doze sa razmakom od 3 nedelje jer imuni odgovor nije adekvatan kod dece ispod 9 godina. Ne znam kako beba od 6 meseci moze da primi istu kolicinu hemije kao i odrasli kada sa drugim lekovima npr. antibioticima se strogo vodi o uzrastu i kilazi deteta.
ovo ni meni nije jasno. u tom periodu je imuni sistem jos na zacetku i dete vecinu antitela dobija kroz majcino mleko. iz tog razloga se dojenje i preporucuje. u usa su otisli najdalje sa ovim, svaka beba odmah nakon rodjenja dobija vakcinu protiv hepatitisa c. znaci ti namerno ubrizgas hep u organizam star manje od 24 casa. zasto bre ?
xippi je offline   Odgovorite uz citat