Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 05. 2012.   #5
Nemanja89
novi član
 
Avatar Nemanja89
 
Datum učlanjenja: 23.05.2012
Lokacija: Beograd
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Nemanja89 is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Nemanja89
Default

Ja se necu osvrtati na ovo sto ti je webarto rekao - pre svega zato sto je u pravu. Dakle ako hoces zaista bezbednu aplikaciju batali CI-ev AC! On se ne oslanja ni na PDO ni na MySQLi nego je maltene Query generator. Bar koliko sam ga ja za ove 2 godine aktivnog koriscenja upoznao. Sa druge strane - mozes da uzmes neki ORM (Propel, Doctrine) i da sve operacije nad bazom radis preko njega.

Elem, da dam odgovor na tvoje konkretno pitanje. Ako ukljucis XSS u config-u CI-a on ce te "zastiti" samo od XSS napada u smislu da ce svaki input filtrirati kao sto si i sam rekao od tagova tipa "<script>" itd... (vise o tome). Naravno ovde je obavezno koriscenje njegove Input klase. Ukoliko pristupis direktno $_POST-u npr. dzaba ti ukljucen XSS.

Kad je zastita od SQL injection-a u pitanju - ako ostanes pri tome da koristis CI-ev AC - ponasaj se kao da nema nikakvu zastitu i radi kao da radis sa PHP native mysql_* funkcijama. Kazem uradice on escape ali ne oslanjaj se preterano na to...

Nadam se da sam pomogao, ako sam pogresio ispravice me neko od iskusnijih clanova.
Nemanja89 je offline   Odgovorite uz citat