Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 09. 2008.   #83
BrainDamage
Comfortably Numb
Professional
 
Avatar BrainDamage
 
Datum učlanjenja: 15.03.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 237
Hvala: 13
4 "Hvala" u 3 poruka
BrainDamage is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za BrainDamage Pošaljite poruku preko MSN za BrainDamage Pošaljite poruku preko Skype™ za BrainDamage
Default

Citat:
Originalno napisao BraMom Pogledajte poruku
Siguran sam da ima ljudi koji se bave sportom ili vode kakav biznis bez imperativa da budu najbolji na svetu. Ljudi uživaju u različitim stvarima...
To onda nisu ni sportisti ni biznismeni, nego rekreativci.

Citat:
Originalno napisao zidoo Pogledajte poruku
Jel ima iko ovde viziju malog samoodrzivog biznisa koji radis citav zivot...
Perpetuum mobile je divna stvar, samo sto ne moze da postoji
Citat:
Originalno napisao zidoo Pogledajte poruku
skontas neku kintu za stare dane i uzivas, ili svi samo ganjate milione, milijarde i operaciju zelduca?
Kad skupis milione i milijarde, moci ces da kupis novi zeludac i pun zamrzivac ostalih rezervnih dijelova za sebe, ako kapiras sta zelim da kazem.

Citat:
Originalno napisao DejanVesic Pogledajte poruku
Ako stavljaš XP zato što "Vista ne valja" - razmisli opet; korisnici koji tvrde da "Vista ne valja" su je ili samo instalirali pa im se nije dopala, ili prenose nešto što su negde čuli.
Koristio neka 4 mjeseca, aktivno, svaki dan, za sve poslove koje sam radio i ranije. Vratio se na XP.

Jedina stvar koja mi je ostala u lijepom sjecanju jeste mogucnost pretrage u Start meniju. Nazalost, nedovoljno za selidbu u okolinu u kojoj mi je gomila drugih stvari iritirajuca. Nista drugo mi nije ostavilo utisak da sam koristio nesto "bolje", "sigurnije" [dodati pridjev u komparativu po zelji], al' kazu ljudi da jeste.

A, nisam od onih koji pljuju po Microsoftu jer su monopolisti, ovakvi i onakvi, niti sam bilo ciji "jevandjelista".

Naravno, sve ovo je subjektivan pogled, htio sam samo da kazem i da sa aspekta nekog ko nije "samo instalirao" ili "prenosim nesto sto sam cuo" ima ne tako pozitivnih stavova toj famoznoj Visti.
Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Da se razumemo, pretpostavka je da imaš mašinu sa jedno 2GB memorije i nekim dual core procesorom na jedno 1.8 GHz ili više. Nikakvih problema nema na takvom sistemu.
Pa, da. C2D i 2GB DDR2, bitno je da operativnom sistemu treba pun *** resursa, inace ako imas "samo" 1GB onda ne mozes koristiti nista drugo osim OS-a (ovo ne vazi samo za Windows). Nema te sile koja ce da me ubijedi da je skok u sistemskim zahtjevima za Vistu opravdan brojem novih mogucnosti, vecom sigurnoscu i ostalim "bla bla" zezancijama (u odnosu na XP).

Umjesto da operativni sistemi ne budu toliko nametljivi, da budu "teren" na kome ces raditi nesto drugo - sve vezano za njih je postalo toliko "in" da je, u sustini, postalo bitnije koji OS imas od onog za sta konkretno koristis racunar.
__________________
[size=1]Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. - Mark Twain
BrainDamage je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje BrainDamage za poruku: