Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 10. 2011.   #9
Milos Micic
magla diler
Qualified
 
Avatar Milos Micic
 
Datum učlanjenja: 13.02.2007
Poruke: 168
Hvala: 69
18 "Hvala" u 13 poruka
Milos Micic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao twix Pogledajte poruku
Off Topic: Samo koliko znam za svaki prijemnik ide poseban resiver zar ne? Znaci za 3 tv-a moram da uzmem 3 resivera, sto mi je bzvz...jer recimo imam tv u dnevnoj sobi, mojoj sobi + tv karticu :/
Uh ako je kablovska u pitanju onda da bice ti potrebno 3 settopbox-a za tri tv-a.Nazalost ne znam da li je SBB kompletno zatvorio digitalni signal ili su samo paketi koji se ekstra placaju skremblovani to moze da proveri neko ko ima dvb-c karticu i SBB naravno.Recimo kod jotel-a u Nisu trenutno je kompletni digitalni signal slobodan za gledanje i bez settopbox-a uz posedovanje dvb-c kartice. Ako je u pitanju T2 standard u kom bi trebalo da emituju svi sa nacionalnom frekvencijom ,ne mora da znaci (predpostavljam da nemas ni jedan tv sa T2 standardom posto takvi tv-i su se skoro pojavili cak ni neki raniji HD modeli nemaju T2 ,obicno ide dvb-c+dvb-t ) a kako ne mora da znaci, zavisice od toga kako ce nasi da se organizuju i da emituju paket televizija sa nacionalnim pokrivanjem, ako to bude islo preko jednog "transpondera" jedna kartica uz par hakovanja moze da otvori vise streamova pa bi fakticki sa jednim uredjajem mogao da gledas vise kanala. Ko se baktao sa satelitskom televizijom moze da se prikljuci u raspravu. Sto u prevodu znaci ako nisi vican sa linuxom i ceprkanjem po istom trebace ti tri uredjaja za gledanje 3 razlicita kanal. Malo sam konfuzan ali nadam se da nije preterano.

Zaboravih trebao bi ti i jos jedan modulator na sve to tako da ovo ipak nije izvodljivo u kucnoj radinosti . VLC nudi takvu funkcionalnost ali sve u domenu network streaminga....

Poslednja izmena od Milos Micic : 18. 10. 2011. u 02:03.
Milos Micic je offline   Odgovorite uz citat