Tema: CVS Server
Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 11. 2008.   #18
filmil
хардвераш
Qualified
 
Datum učlanjenja: 04.01.2007
Lokacija: Маунтин Вју, САД
Poruke: 117
Hvala: 4
25 "Hvala" u 10 poruka
filmil is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
@Filip: virtuelna mašina vs zaseban kompjuter - backup cele VM se lako radi i lako se seli na drugi hardver (a skoro sve redom, pa i one besplatne, nude mogućnosti kao kreiranje trenutne slike i onda lako vraćaš sistem u to stanje, itd, itd.)
Видиш ти то. Шазнам, никад ми није требало да се осигуравам на промену хардвера, линукс је прилично неосетљив на то, а бекап ради своје. Али, чињеница је да је примамљиво сачувати на дугме слику система и вратити је после опет на дугме.

Е сад, немој да мислиш да протежирам неко одређено решење. Просто имам нешто искуства са серверима у кућној радиности.

Човек (ОП) није навео детаљне захтеве које треба да му испуни систем, па рекох да напишем шта знам, а он ће ваљда од свих могућности да изабере шта му је најкорисније.

Citat:
@Djuki: ovo sa Hamachijem radi savršeno (uz izuzetak pomenutih din. adresa, ali ti ne praviš nikakvu "infrastrukturu" kako Filip reče, uvek bi mogao da ukucaš IP u hosts fajl i slično), bar kod mene, a ti vidi, možda ti se svidi.
Кад знаш ИП адресе, Хамачи врши посао без проблема — под условом да се не бринеш много за приватност података. Али ако се ИП адресе мењају, онда треба мислити даље.

Са овим сам се проблемом срео када сам са пријатељем намештао код родитеља у Србији удаљени приступ, да бих могао да им оправљам рачунар на даљину кад се нешто поквари.

Испрва сам хтео просто да НАТ-ујем модем код њих, као што радим код куће да бих могао да приступам кућном рачунару од споља. Међутим, они су већ натовани код провајдера и имају динамичку адресу, тако да тај план није успео. Други проблем је што и ја имам динамичку ИП адресу која хоће да се мења (вратим се с посла и - гле, ИП адреса ми више није иста ко синоћ!).

Ако имаш неког с друге стране да ти изрецитује ИП адресу рачунара на Хамачијевој мрежи, онда је све океј, али ако мораш сам да набадаш која је, онда је мало незгодно. Нисам приметио да Хамачи нуди фиксирање ИП адресе, а и делује ми нереално да такву услугу дају за џабе, па претпостављам да могућност не постоји.

Мислио сам да проблем решим тако што ћу на оба рачунара да прикуцам ноип (www.no-ip.org) демона за интерфејс ког дигне Хамачи, па да се, кад се веза успостави, рачунари сами пријаве екстерном ДНС-у; једино још нисам стигао да пробам како, одн. да ли то све ради.

ф
__________________
Рад је створио човека. Рад ће га и уништити.
filmil je offline   Odgovorite uz citat