Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 05. 2012.   #14
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Citat:
Originalno napisao djoca Pogledajte poruku
@Webarto Zabranjeno je otvaranje racuna u inostranstvu

Drzava inace poznaje rad od kuce i isti je regulisan zakonom, kao i placanje poreza. To nije rad na crno, vec normalan legalan rad. To sto ovaj "ekspert" to ne zna, a samim tim naravno ne zna ni da organizuje svoju sluzbu da kontrolise naplatu poreza, pa cak ni da ima predstavu o tome kako se taj porez placa kad odes da ih pitas, to je već drugi problem.
Nebi se složio sa tobom. Rad od kuće, samozapošlajavnje, one-man-company prosto MORA da bude nešto drugo u odnosu na druga preduzeća. Prosto ne može isto da se tretira i to država mora da spozna i da organizuje.

Problem je što mi ne možemo, kao taksisti recimo, da zakrčimo Knez Miloša u Bg, napravimo kolaps i isteramo šta nam se sviđa. Namerno poredim taksiste jer je taksista recimo, samo-zaposlen preduzetnik. Plaćaju porez oko 12k mesečno, udruženju 5-7k i to je to. Može da napravi milione i nikom-ništa. Nema kasu, ne izdaje fakture, ne treba da vodi poslovne knjige, ne treba mu knjigovođa... Sedne, vrti đevrek 10 sati na dan i živi bolje od 70% stanovništva.

Neki prosečan developer, nek sklepa i 2-3 sajtića mesečno ne može to da naplati više od 1000. Da ne nabrajamo sad, počev od knjigovođe, PDV-a, poreza na priliv, održavanje računa i provizija po bankama, firmarine, razne druge p.m.... Koliko mu ostane? Taman za đevrek.

Prosto, taj developer NE MOŽE da radi legalno. Dakle, država mora da nađe rešenje, pa nek oporezuju, jure, naplaćuju. Druga opcija je da 90% članova ovog foruma prosto prestane da se bavi ovim poslom pa nek ih država zaposli.

Ja sa ovim što radim hranim porodicu. Kad bude moguće da baš sve radim legalno i opet preživim, rado ću tako i raditi. Do tad, radi "tetka od preko".
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat