Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 11. 2006.   #80
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Iskreno da vam kažem ja se nikada nisam osećao prijatno da tako doniram novac "bilo kome", tj. nekoj "organizaciji" - iako sam to radio u prošlosti, ali uvek imam osećaj kao da me je neko zajebao. :|

Iz tih razloga najradije po ulici delim stvari (klopa, šta god) likovima koji bleje i homlesi su (cigančići i ostali što nemaju gajbe), ali nikad keš - jer znam da će da ih potroši na nekoliko loših načina:
- mali cigančić će kupiti kanticu lepka da pirka jedan dan (plafon) ili
- matori cigus će mu ih oteti
- matori će da ga potroši na bocu najjeftinijeg alkohola koja će mu potrajati max jedan dan, ili na pljuge i slično.

Stoga se bolje osećam kada mu kupim ili dam sok, sendvič, bilo šta, nego da im dam pare koje će da spucaju na neka sranja. Ovako bar znam da je pojeo/popio nešto sveže.

Nemojte shvatiti ovu poruku u smislu da ja sada kao imam neke frke i da kontam da Dejan klepa reps od donacija, verujem da to 100% nije slučaj, nego sam samo hteo da ilustrujem kako sam nesiguran da dam pare i da nikada ne saznam šta se sa njima dogodilo. Da li se tim parama platila neka večera "organizatorima" ili su stvarno otišle na nešto potrebno ljudima kojima su namenjene.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat