Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 09. 2010.   #20
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Samo nemojte da se vraćamo opet na istu priču "ja mislim da mora" i "ja mislim da ne mora". Ako se javi neko ko "ZNA SIGURNO" onda neka napiše onako kako jeste, u onoj drugoj temi smo tako licitirali na 10 strana i na kraju si svi ostali zbunjeni više nego pre čitanja raznih mišljenja.

U ovoj temi sam hteo samo da vam kažem da je očigledno moguće sasvim normalnom procedurom skinuti tu taksu ako nemate istaknutu tablu.
Mora da se placa, ali svi koji podlezu placanju imaju pravo da se zale.

Konkretno, naplata se vrsi na osnovu sledeceg akta Uprave javnih prihoda (naravno ova odluka se odnosi na Beograd, svaka uprava javnih prihoda definise sopstvene odluke o komunalnim taksama)

http://www.finansijebgd.org

Odluka o lokalnim komunalnim taksama

Tarifni broj 8

1. За истицање фирме на пословном простору такса се утврђује годишње по зонама, и то:

- екстра зона 210.000
- I зона 200.000
- II зона 180.000
- III зона 150.000
- IV зона 120.000
- V зона 90.000
- VI зона 70.000
- VIIзона 55.000
- VIII зона 42.000
- зона специфичних намена 42.000

2. Под фирмом, у смислу ове одлуке, подразумева се сваки истакнути назив или име на пословном
простору, које упућује на то да правно или физичко лице обавља делатност у том простору.
Ако се на једном пословном објекту налази више истакнутих фирми истог обвезника, такса се плаћа
само за једну фирму.
3. Обвезници таксе из овог тарифног броја су правна и физичка лица.
Такса на фирму плаћа се за седиште, представништво и за сваку пословну јединицу правног лица на
територији града Београда.
4. Такса на фирму умањује се:
1) Правним лицима, која су према закону којим се уређује рачуноводство, разврстана у:
- средња правна лица за 20%.
- мала правна лица за 40%.
2) Правним лицима из области трговине (Сектор Е, област 50-52), угоститељства (Сектор Ж, област
55, грана 553-555) и личних услуга (Сектор М, област 93, грана 930, група 9301-9302) за 40%.
3)Удружењима грађана, савезима, друштвима и осталим непрофитним организацијама такса се
умањује за 80%.
4) Радњама које немају својство правног лица и правним лицима, односно њиховим пословним
јединицама, које делатност обављају у киоску, на тезги односно у објекту на коме је отворен шалтер, такса
се умањује за 80%.
5) Таксени обвезник који има право на умањење по више основа, може користити олакшице или део
олакшице, за које је потребно да достави одговарајуће доказе надлежном одељењу УЈП за наплату таксе,
с тим да укупно умањење не може бити веће од 80% од износа прописаног за одговарајућу зону.
5. Комунална такса по овом тарифном броју плаћа се на основу задужења надлежног одељења УЈП
града Београда, месечно до 15. у месецу за претходни месец.

---
rex je offline   Odgovorite uz citat