Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 01. 2013.   #1
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default Adsense blokirao sajt a ne nalog

To se desilo juce, znaci jedan ali kljucni moj sajt je adsense blokirao. Medjutim vec dve godine skoro nista nisam menjao na sajtu i nikad adsense nije imao prigovore a evo sad ima. Kontam, verovatno je doso neki novi zaposleni

U obrazlozenju su naveli razne stvari opsteg tipa vezano za dinamicke sajtove i sadrzaje a ne konkretno sta zameraju. Znaci automatizacija na vrhuncu koja 1000 stvari kaze pa sad ti odaberi sta ti se dopada . Koliko sam skapirao neoprostivo je bilo to sto sam imao chat prozor na stranici. Naravno oglasi nisu bili unutar chat-a vec daleko izvan njega ali izgleda da nesme biti nikakav chat i ramena trenutnih poruka na stranici. E sad stavili su mogucnost da se zalim. Pratio sam te neke njihove putokaze i doso do stranice gde se moglo pisati. Ja sam pre toga izbrisao taj chat prozor a zatim poslao zalbu, gde sam napomenuo da sam izvrsio izmenu.

Medjutim na tim nekim njihovim stranicama gde se objasnjavaju te stvari vezane za blokiranje pojedinih sajtova stoji da, citiram delimicno, "u mnogim slucajevima njihova odluka je konacna, a u nekim nije ukoliko je moguce izvrsiti odgovarajuce izmene pa u tom slucaju, pazite sad, MOZDA izvrse deblokiranje". E sad ja kontam cak i ako izvrsim sve potrebne izmene koje dovode sajt potpuno u okviru njihovih smernica da i tad cak nije garancija da ce sajt odblokirati. Znaci ono socijalisticki princip, ako neko zaposleni ne bude lenj i otvori moju zalbu otvori a ako je ne otvori (sto je verovatno i najverovatniji slucaj ha ha) onda nikom nista .

E sad moje pitanje je da li se jos neko susreo sa ovakvim AdSense problemom, i kakva su mu iskustva? Da li se zalio, da li su mu odblokirali sajt nakon izmena, i najvaznije pitanje posle kog vremena su mu odblokirali??

Ako nekom nisu odblokirali, posto i sami kazu da je to najverovatniji scenario, da li su bar odgovorili na zalbu da covek zna ili nikad ne odgovore na zalbu?

I sad malo prakticne stvari da pitam. Posto sam ja ipak pesimista kad je u pitanju AdSense sta mi je ciniti na dalje? Nesto razmisljam da kupim novi domen i da izvrsim 301 redirekciju stranicu po stranicu pa da na tom novom domenu prikacim oglase. Sta mislite da li ce mi opet praviti probleme?? Naravno planiram da na tom novom domenu vise ne koristim PHP nego iskljucivo cist HTML bez ikakvih dinamickih svtari, cak ni neku fles pokretnu sliku, jer kako se stvari odvijaju verovatno ce AdSense u buducnosti priznavati kao korektne stranice samo one koje imaju cist tekst bez slika i linkova kao neki notepad dokument
__________________
Igrice

Poslednja izmena od trazimcuruzabrak : 09. 01. 2013. u 18:49.
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat