Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 06. 2007.   #28
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
Da li je tvoja kuca javni servis?
Da li upadom u tvoju kucu ugrozavam privatnost nekoga drugog osim tebe?
kafana je javni servis, ali ako te neko zatekne kako brljas oko kase, tesko da ces uspeti da im objasnis da si samo hteo da prebrojis pare da vidis da konobari ne kradu...


Elem da se vratimo na prizemnije stvari, meni se recimo cesto desava da u ssh otkucam pogresno domen (ispustim neko slovo i sl.), i zakacim se na pogresan server i onda pokusavam da se ulogujem kao root... i naravno da nema smisla da me neko hapsi zbog toga... ali sa druge strane stalno u logovima nailazim na likove koji pokusavaju da mi bruteforsuju roota preko ssh, i to definitivno "nije lepo" od njih...

znaci prilicno je jasna podela da li je neko nesto slucajno uradio ili je npr pokrenuo brute force skriptui... sto se mene tice, cak iako to radi dobronamerno, on meni trosi resurse i puni mi log glupostima, i posto mu ja to nisam trazio, on to nema prava da radi.. i tacka... a narocito nema prava da to radi iz razloga iz kojih vecina security likova to radi, a to je sopstvena promocija i zarada...

Ako je neko jako zabrinut za sigurnost mojih podataka i/ili klijenta sto mi lepo ne posalje mail i kaze ja bih voleo da u periodu od tad do tad, sa te i te IP adrese, besplatno, u promotivne svrhe, isprobam sigurnost vaseg sistema, i da vas onda obavestim o rezultatima... i ja (a i vecina drugih webmastera) bi pristali, sto da ne...

To bi onda bio profesionali postupak, ovako je cisti hakeraj i sociopatija...

EDIT: Usput, mnogi sistemi i software se u licencama stite da npr. nemas pravo da radis javni benchmark njihovih sistema, bez njihovog odobrenja... i to je naprosto tako, ako ti se ne svidja, nemoj da ga koristis... ja za sad nemam ni jedan community sajt, ali mozes da se kladis da cu kad ga budem pravio da ukljucim odgovarajucu klauzulu u ugovor, cisto zbog ovakvih prica...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 19. 06. 2007. u 16:43.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat