Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 07. 2006.   #9
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Moje shvatanje MVC podele podrazumeva pre svega mogucnost zamene bilo kog dela sistema odgovarajucim (onim koji ce pravilno odgovarati na unapred odredjene ulazno-izlazne zahteve), kao i jasnu separaciju modela (izvora/skladista podataka), view-a (izlaza/prikaza podataka) i kontrolera (veznog koda). Najcesci primer krsenja MVC patterna je recimo validacija formi, i to u situaciji kada se cela forma generise unutar kontrolera i prosledjuje view-u radi prikaza, pa jos ako se desi da kontroler fetchuje template, da bi napravio lepo dizajniranu formu...

Prema tome, ako nadjes framework koji ce ti omoguciti da brzo sinhronizujes svoj nacin razmisljanja sa autorovim, i koji ce ti omoguciti da brzo realizujes onu vrstu projek(a)ta koje (nameravas da) radis, onda svakako treba da razmislis u tom pravcu. Mislim da je cak najbitnije poklopiti nacin razmisljanja, jer, iz onoga sto sam do sada primetio, vecina frameworka (direktno ili indirektno) tera programera da radi i razmislja na tacno odredjen nacin, inace se ponistava efekat celog frameworka.

...a sve to kazem ja, koji vecito izmisljam nesto svoje Vredi razmisliti, svakako.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams

Poslednja izmena od zextra : 01. 07. 2006. u 22:31.
zextra je offline   Odgovorite uz citat