Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 02. 2010.   #108
Dejan Lozanovic
novi član
 
Datum učlanjenja: 02.02.2010
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dejan Lozanovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao pcigre Pogledajte poruku
Da li ste svesni broja Android telefona? Broja ljudi koji će plaćati aplikacije?
Ako smem na ovu konstataciju da odgovorim drugim primerom. Evo naprimer iPhone kad se pojavio u americi imao je jako mali market share. Sa druge strane Apple je privukao jako veliki broj developera. I zarada developera za iPhone je daleko veca nego zarada developera za druge platforme. Sto samo govori u prilog da market share broja telefona nije bas direktno proporcionalan market share-u prodanih aplikacija.

Celu ovu stvar govorim iz vise razloga, naprimer igricu koju sam napravio za vip konkurs je na srpskom jeziku i kad sam video veliki broj dowloada a jako mali procenat ljudi koji imaju zadrzanu aplikaciju u prvih 12 sati bilo mi je jasno da moram sto pre da izbacim i englesku verziju igre. Nakon engleske verzije igre, procenat aktivnih instaliranih igara se popravio. Dok evo engleska verzija igre jos malo pa ce preko 1000 download-a. A procenat je ljudi koji je drze instaliranu je preko 70% za Atom Lite.

U prevodu aplikacije za cisto srpsko trziste malo koga zanima na globalnom marketu. Tako da bih takve aplikacije vrlo rado eksluzivno poslao na cistom srpskom marketu.
Dejan Lozanovic je offline   Odgovorite uz citat