Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 01. 2011.   #18
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Kada sam rekao da ne brineš, mislio sam da te razna iznenađenja čekaju i na Javi u na Snu(PHP) to su razlozi zašto ne možeš predvideti vreme razvoja prve aplikacije. Nakon prve će ti dosta toga biti jasnije pa ćeš moći bolje da procenjuješ potrebno vreme za svaku aplikaciju.
Činjenica je da je sa PHP-om vreme izrade kraće ali... to je u onom filmu gde je kriva učenja PHP-a brzo rastuća.... brzo rastuća do trenutka kada učenje počinje da prevazilazi okvire programskog jezika i počinje da ima veze sa logikom izrade aplikacije a ta logika je ista i na Javi i na PHP-u. Ako izabereš da radiš aplikaciju kroz framework prva stvar sa kojom ćeš se susresti jeste logika izrade. Za framework nije bitno da ubijaš Javu ili PHP, bitno je da poznaješ logiku i specijalizovane klase frameworka koje bi trebale da ti život učine jednostavnijim.

E sad... ovaj deo što ćeš sada da pročitaš odmah zaboravi... Ja mrzim framework-e, mislim... sve je to varijanta 'one size fits all'. Jedan od razloga nastanka framework-a jeste da se novi programeri lakše uključuju u projekat a i da projekat bude standardizovan tako da klijent ne mora da se ubije kada odluči da promeni tim koji radi na projektu što ima smisla kada radiš za drugoga ali ne i kada razvijaš svoj projekat.

Kada bih ja birao PHP framework parametri bi bili da ne radi na PHP4.0 i da ima jak community. Te 'brzo rastuće' varijante mi se ne sviđaju i ne ulivaju poverenje, sve mi se čini da je to modni trend u programarskom svetu!

Poslednja izmena od vidak : 12. 01. 2011. u 18:22.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje vidak za poruku: