Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 02. 2006.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Generisanje random UNIQUE kodova

Script treba da generiše 2 miliona kodova. Svi moraju biti unique, svi imaju dužinu od 8 karaktera, koriste se samo mala slova i cifre, ne smeju da budu u bilo kakvom redosledu. Znači, primer jednog koda je: a39sdk2b

Sve to može da se generiše u lokalu, ne mora ništa real time, sada razmišljam kako da uradim to najbrže. Sam PHP kod nije problem, jedini mi je mali "problem" kako da budem siguran da nema duplikata.

Moja ideja je da napravim jednu mysql tabelu koja će imati samo jednu kolonu koja je definisana kao primary key. Na primer ovako:

PHP kôd:
create table kodovi kod char(8not nullprimary key (kod)); 
Script će generisati kod, upisivati u tabelu, na svaki mysql error, on će da generiše ponovo taj kod sve dok ne prođe bez "duplicate key" greške i tek onda ide na sledeći u petlji. Kasnije samo uradim dump te tabele u bilo koji format i isporučim spisak od 2 miliona kodova.

Da li neko može da se seti nekog bržeg ili jednostavnijeg rešenja? Ne mora čak da bude ni PHP, može i iz Windows Paint ako treba
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat