Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 08. 2008.   #7
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Talking

Potrebno je da bude brz, prilagodljiv i inovativan kakva mu je i industrija u kojoj zeli da se nazove ekspertom. Samo formalno obrazovanje nije vise nedostizna prednost. Primer hirurga koji je godinama radio, vazio za uspesnog i mozda medju najuglednijim da bi se na kraju ispostavilo da je od fakulteta imao samo neki pokusaj??!!! Ili cuvena prica po kojoj je snimljen film "Uhvati me ako mozes". Ovi ekstremni primeri (ne podrzavam ), su samo dokaz da kad ima volje ima i nacina
Dodao bih da je za svaki posao i zivot uopste, neophodna finansijska pismenost. Vec u osnovnoj skoli bi to trebalo poceti objasnjavati deci. Mi ovde zavrsimo skolu, totalno nespremni za zivot. Bez poznavanja osnovnih finansijskih pravila i matematike. Dominantno razmisljanje je "kupim 2-3 gajbe ili lokala i zivim od rente???!!! Koja aktiva, koja pasiva, sta ce mi knjigovodstvo ja sam lekar, pekar, apotekar???!!!
Ne moram da duzim kako je to proizvod komunizma, ponajvise. I kako se vecina nasih roditelja, ne snalaze u tranziciji (ne slucajno) a ni u mojoj generaciji nije puno bolje (imam 32 god)
Sa druge strane, mislim da je (nisam 100% siguran da je on, but whoever) Carnegie rekao za sebe (a on je drugi najbogatiji covek ikad) da je imao samo jednu vrlinu koju je imao, bila bi mu dovoljna: da nadje prave ljude da rade za njega Malo li je??!!!
Na kraju, ispada da moze skoro sve a ne mora skoro nista Bitno je sta dobijes na kraju cevi ili sto ovde neko rece rizalting
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat