Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 08. 2005.   #1
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default VOIP uskoro kriptovan!

Fil Cimerman (Phil Zimmerman), jedan od najvecih svetskih kriptografa, saopstio je da je osvojio tehnologiju kojom moze zastititi razgovore vodjene preko VOIP-a od prisluskivanja.

-Mislim da nije pametno koristiti VOIP i razgovarati preko interneta ako se niste zastitili - kazao je Cimerman.
On je najavio da ce njegova firma ''PGP Inc.'' uskoro ponuditi na prodaju software za kriptovanje razgovora preko interneta pod nazivom ''Zfone'', a da ce vec za mesec dana izdati besplatan prototip za korisnike ''Mekintos'' racunara.

''Zfone'' u trenutku uspostavlja veze izmedju kratke serije slova o brojeva izmedju korisnika ovog nacina zastite, a ukoliko se nizovi koji se razmene ne uklapaju, to je upozorenje onima koji pricaju da postoji neko treci - ko ih slusa.

Ovakav nacin zastite onesposobice cak i sluzbe bezbednosti u prisluskivanju VOIP saobracaja.

- Koncenzus koji je postignut krajem devedesetih je da jaka kriptografska zastita samo poboljsava drustvo. - kaze Cimerman - Pa, cak i ako takav vid zastite mogu koristiti i teroristi. Mi smo to zakljucili i odlucili tokom mira, kada nije bilo teroristickih napada kao danas, u trenutku kada smo mogli da razmisljamo hladnih glava.

Zvanicni sajt:

http://www.philzimmermann.com/EN/zfone/

P.S. Mislim da je ovo najobicnija propaganda, ko nasedne na to da ''ce to onesposobiti i sluzbe bezbednosti'' nije bas zdrave pameti...
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat