Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 06. 2011.   #13
ivanmc2
novi član
 
Datum učlanjenja: 13.06.2011
Poruke: 1
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
ivanmc2 is on a distinguished road
Default ja sam vlasnik MC2 koji je oklevetan u tekstu na sajtu Pistaljka.rs

slazem se sa svima koji kazu da je 20.000 evra za sajt mnogo. Ja prvi ne bih platio toliko. Moja firma je angazovala coveka da nam napravi taj sajt i imali smo neke posebne zahteve, kao npr. da svako udruzenje pacijenata koje se nadje u nasoj bazi moze da pravi svoj mini sajt u okviru naseg sajta, da se njihove vesti automatski distribuiraju svima itd.

Covek je posteno odradio posao i bio posteno placen za to. Ostatak novca nam je bio neophodan za sve ostalo, mesecima smo radili, zvali, organizovali besplatne seminare i za svaki sprovodili medijske kampanje da bi nam se javila udruzenja za koja nismo znali. Proputovali smo Srbiju i edukovali brojna udruzenja pacijenata. Taj nas posao i dalje traje.

Takodje od septembra prosle godine svaki dan jedan od nasih zaposlenih prati vesti iz zdravstva i postavlja ih na sajt. Imamo i FB grupu, Twitter kanal, YouTube kanal Snaga pacijentima, i sve se to azurira evo vec skoro celu godinu, a sve to za tih 20.000 eur minus ono sto smo platili web dizajneru da nam napravi sajt.

Posao smo posteno dobili, taj iznos spada u tzv. "male nabavke", sto znaci da se ne ide na tender nego se dostavljaju tri ponude. Nasa je bila najniza i mi smo pobedili. Mogao je i neko drugi da dobije taj posao, ali ga sigurno ne bi odradio tako dobro.

A zasto je bitno da postoji registar udruzenja pacijenata? Pa zato sto ova drzava ne daje nikakvu sansu ljudima koji su oboleli od neke teske bolesti i zbog toga se oni udruzuju kako bi ostvarili svoja prava. Ali da bi bili efikasni, treba neko da ih organizuje i nauci kako da koriste medije, kako da pisu peticije, kako da se obracaju Narodnoj skupstini, Vladi itd... A da bi sve to bilo moguce, prvo treba da znamo ko su i kako da ih kontaktiramo. Eto, to je prava istina o nasem projektu. Pre nas niko u Srbiji nije znao gde su i kako se zovu sva udruzenja pacijenata, pa cak ni Ministarstvo zdravlja Srbije.

Inace, MC2 postoji 10 godina i sproveo je neke od najboljih kampanja u nasoj profesiji. Inicijativa Snaga pacijentima (ciji sam osnivac) postoji od 2008. i ubedljivo je najvise uradila na tom polju u Srbiji. Ni MC2 ni Snaga pacijentima nikada od drzave nisu dobili ni dinara osim ovog projekta. I sada nam je izaslo na nos zbog nekog nadobudnog radikala koji se pali da je istrazivacki novinar.

Hvala na paznji. Otvoren sam za sva pitanja i kritike.

Ivan
ivanmc2 je offline   Odgovorite uz citat