Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 10. 2011.   #31
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

@centaur
Reci mi, 'provaljujes' li u proteklih 5 godina, ne mora vise, koliko firmi je bilo na trzistu IT opreme i koliko su pominjane kao NAJJEFTINIJE, a vise ih nema - NE postoje. I samo kod TIH NAJJEFTINIJIH je i bilo NAJJeftinije.
  1. Postoji li neka jos od tih NAJJEFTINIJIH firmi na trzistu IT opreme?
  2. Sta mislis - koliko su jos zdravih firmi vukli u propast (neke su tamo i ostale), jer su i te zdrave morale dosta cesto da idu i u MINUS (kao i ove sto se glasno reklamiraju, a vise ne postoje) kako bi ispraznili lager ?

Pitaj nekog uvoznika koji je ovim najjeftinijim firmama prodavao robu, a kome su ostali duzni BRDO para kada ce da naplati? A mogu i ja da ti kazem - NIKAD!
Sada i uvoznici znaju - ti svi veliki i najjeftiniji kupci, veliki trgovci su kupovali za 50 dinara, a prodavali za 45, zaduszivali se sve vise, dok se krug ne zatvori, a zatvara se obicno kad nestane obrta. I tada nije trebala skoro nikakva garancija za poslovanje. Znas li sta sada traze? Banakrsku garanciju, hipoteku, menice firme, licne menice, ......

Matematika ne postoji. I ja ne zelim vise o ovome.
Ljudi 'iz posla' koji se ozbiljno bave, naglasavam - ozbiljno ovim poslom - znaju o cemu pricam, i kod svih je ista ova prica koju ja sada i ovde kazujem.

Trziste IT-ja i potrosacke elektronike je skoro sruseno SKROZ, to priznaju i vendori.
Margine su se OPASNO priblizile NULI (0), veleprodaje 'silaze' u maloprodaju, jer cenovne distance prakticno i nema.

Neko je cini mi se u ovoj temi pominjao nesto 30%, 40%, 60%.
Ljudi, nemoj da ste u zabludi.

Lebac se prodaje sa +30% zarade.
Tehnika ponegde sa 300 din. na 500e. Koji je to procenat?

Jedan moj kolega, dobar prijatelj je od skoro promenio kurs u poslovanju, podigo sve cene, pa lupio -10%.
Sada je skuplji nego sto je bio. I znate sta mi kaze?

Stecko, ima efekta, bolje se OVAKO prodaje. Kupac ne vidi cenu, vidi samo POPUST (koji ne postoji)
--------------
I jos jedna primer. NIJE SAMO CENA presudna.

Ovo cu vam kroz primer objasniti.
Letos smo i mi, kao i kolega do mene prodavali klima uredjaje iste marke.

Mi smo bili skoro najjeftiniji, daleko jeftiniji od komsije.
Medjutim, nismo prodali SKORO nista, ili da budem precizniji - prodali smo 10% od onog sto obicno prodamo u toku leta, a kosmija se razbio od prodaje.

Znate li gde je caka?
Mi smo klime davali na odlozeno placanje ZAKONSKIM nacinima placanja: kredit do 3 godine, kreditna kartica, sindikati.

Komsija je IMAO ULTRA JAKU CENU, ali se razbio od prodaje.
Znate li kako? Prodavao je na idi-mi-dodji mi, ce platis kad platis, daj mi cekove (ovo Po ZAKONU nije validno sredstvo placanja na odlezeno vec nekoliko godina)


I ja mu skidam kapu. Razbio se od prodaje. ALI kako ce da naplati i KAD? E to je vec drugo pitanje. Vidim samo da je mnogo nervozan i svakim danom sve vise.
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com

Poslednja izmena od stecko : 20. 10. 2011. u 12:41.
stecko je offline   Odgovorite uz citat