Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 02. 2013.   #3
spezia
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 21.05.2010
Lokacija: Nis
Poruke: 54
Hvala: 24
450 "Hvala" u 10 poruka
spezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished road
Default

1) SQL moze da se desi lako da nije dobar... Zamisli da radis na projektu godinu dana... A u 8 mesecu dodje do izmene naziva kolone, ili nesto trece. I ako ti promakne nesto, a ne zelis da izbaci gresku i celu putanju do fajla, vec zelis da kontrolises koju gresku vraca i sta zelis da ispises, za mene je ovo dobar nacin (naravno ne ocekujem ja da se na 5 min desavaju neke greske).
Nekad se desava da zuris kod druga na kartanje, pa te mrzelo da proveris sve a prebacis na live,( a ovo se svakome desava), moras da budes siguran da se nedesi nesto budjavo. Vise volim da kontrolisem neprijatne situacije


2) Trigeri... Desilo se da su 3 tabele povezane, i ako tabelu koja je u vezi sa prvom, pokusas da izmenis, izmena nece biti usvojena i vraca se affected rows 0 - To nije greska, ali korisnika moze da zbuni, zar ne?? Pa smo kolega i ja dosli do resenja da je affected rows vrlo bitan, i da je mozda resenje da se stavi jos jedno polje u bazi, koje bi pri update uvek upisalo nesto, tipa unix timestamp.. Tako da affected rows uvek je 1, iako ne menjamo nista u bazi (a rade trigeri) ali smo sigurni da je update prosao?? A mozemo ako triger sprecava update da vidimo da je affected rows 0, i ispisemo upozorenje : Ovo ne moze na ovaj nacin da se menja i slicno...

Koliko je ovo komplikovano ne znam, heh

Poslednja izmena od spezia : 18. 02. 2013. u 15:48.
spezia je offline   Odgovorite uz citat