Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 07. 2005.   #7
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Rad u notepadu preporučujem samo ljudi koji vole da se muče (i da budu mučeni). Čist mezohizam je koristiti ga za bilo šta ozbiljnije od hvatanja beleške dok ste na telefonu ili neke sitne izmene.

Što se editora generalno tiče bitno mi je kako se slažem sa editorom. Da ne bude "prepametan" kao TopStyle (toliko se trudio da mi pomogne da sam ga momentalno deinstalirao) ili preglup kao Notepad. Jako su mi bitne stvari kao što su:

* UTF podrška
* naglašavanje sintakse
* (odlična) podrška za jezike sa kojima radim (uglavnom PHP, XHTML, CSS, JS...) tipa code completion, code proposal, live error checking itd.

I sve ostale stvari koje se očekuju od jednog kulturnog editora (search and replace, blokovi, code proposal itd.)

Mojim navikama najbolje leži Zend zbog podrške za jezike koje korisitim. Za PHP nenadmašan, za ostalo dovoljan. Ima sve što mi treba osim možda par naprednijih stvari kao što je skriptabilnost okruženja, search and replace nad direktorijumom i slično, ali to su ipak stvari koje nema ni većina ostalih editora.

Za sitnije intervencije može poslužiti i jEdit. Pravi mali švajcarski nož, prvenstveno namenjen Java programerima, ali dovoljno dobar svima ostalima zbog svojih odličnih plugina.

PS: Umesto Notepada bi dobro došao ConText. Ultra malen i brz, ali bez UTF podrške. No, za proste operacije i više nego dovoljan.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat