Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 05. 2006.   #16
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Bojane, iznenađuješ me sve više. Toliko ograničen stav nisam video dosta dugo. Mislim da nisi pohvatao ni osnovne končiće o tome šta 2.0 u celoj priči znači. Da li ka svemu zauzimaš "ja sam uvek antiprotivan i revoltiran" stav?

Lično, nemam ništa protiv kvalitetnih servisa koji su se u ovom talasu pojavili (mislim na last.fm, netvibes, flikr...), a ono što me smara u celoj priči je generalno zaletanje i prevelik hype oko svega što je uključeno u priču.

Wiki kao način generisanja i održavanja sadržaja je odličan, tagovi su odlična stvar kad se koriste na pravi način i na mestima gde to ima smisla (pogledaj last.fm), BitTorrent je trenutno najbolji način za distribuciju velikih fajlova itd. Napadaš kvalitetne tehnologije kojima je zajednička crta da više ljudi istovremeno učestvuje u kreiranju / deljenju i što je jača zajednica to će kvalitetniji servis / usluga biti.

To što ti Bojane napadaš i razlozi koje navodiš po meni nemaju previše smisla. Probaj da skontaš osnovu pa onda počni da pljuješ...

Btw, osporavati kvalitet Wikipedije nema veze sa mozgom. Njen najveći problem je što isti kvalitet nije moguće održati u svim člancima pa ljudi uzimaju par ekstra loše napisanih članaka kao razlog zašto da je popljuju. Ogromna većinu članaka na Wikipediji je pouzdanija i kompletnija od adekvatnih u "komercijalnim" enciklopedijama. Dokazano

Poslednja izmena od Ilija Studen : 03. 05. 2006. u 10:37.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat