Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 06. 2012.   #1
serge
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 25.07.2008
Poruke: 39
Hvala: 5
11 "Hvala" u 8 poruka
serge is on a distinguished road
Default Kako odrediti vrednost i prodati internet biznis?

Imam nekoliko web sajtova sa pristojnom posetom. Nista spektakularno, ali evo vec treci put ove godine sam dobio ponudu od americkih kompanija da otkupe te sajtove. U prodaju se podrazumeva prenos vlasnistva nad domenom, hostingom, kodom, svim advertising ugovorima ako ih ima kao i kratki period obucavanja njihovog osoblja u koriscenju admin alata i procedura za pravljenje sadzraja na sajtovima.

Interesuje me da li iko ima iskustva sa ovakvim prodajama i kako odredjujete vrednost svojih sajtova koje prodajete?

Takodje me interesuje koje podatke mogu slobodno da im dam a koje bi trebao da sacuvam u tajnosti? U radu sa mnogim advertising agencijama tokom prethodnih godina sam se sasvim navikao da dajem google analytic podatke o pageviews/visits i country distribution i smatram da ti podaci ne mogu ni na koji nacin da "odaju" vazne podatke o poslovnom modelu (hajde da to tako nazovem). Nikad ne bih dao recimo keywords podatke ili finansijske podatke (eventualno rashode). Prvo zato sto moze da otkrije strategiju a drugo zato sto mogu nesvesno sebi da smanjim cenu jer verujem da uopste ne unovcavam dovoljno dobro ovo pageviews sto imam.

Pre par godina mi je prijatelj rekao da je najbolje odrediti vrednost kao jednogodisnju zaradu sajta koji prodajes. Takodje je pala preporuka da se prilikom same transakcije koristi escrow.com. Da li ljudi sa vise poslovnog iskustva na ovom forumu imaju jos nesto da dodaju?
serge je offline   Odgovorite uz citat