Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 06. 2008.   #45
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ok, čak i da prihvatimo da kada se postavi kontakt email adresa na sajt, to može da bude pozivnica da ti bilo ko šalje bilo šta, ali meni nije jasno, kako može da mi stignene mail od karika na adresu koju nigde ne koristim za registraciju već samo za poslovnu komunikaciju. Ta adresa ne postoji čak ni na nekom web sajtu kao kontakt adresa, pa da nekoga "pozivam" da mi se javi.
Cini mi se da sam vec rekao da mi se svi takvi mejlovi proslede, da vidim koji korisnik je slao mejl i bice banovan. Znas i sam da ne moze da se utice sta korisnici rade pre nego sto nesto urade nego samo posle nesto sto urade (u ovom slucaju slanje mejla). A takodje se ne moze nista ni preduzeti ako se ne zna koji korisnik se ponasa u suprotnosti sa pravilima. Ako Pera posalje Gmail pozivnice na 50 adresa osoba koje ne zna da li ti ljudi treba da budu ljuti na Google sto su dobili taj mejl ili na Peru?

Citat:
Originalno napisao Pedja
To je samo stvar nivoa tvoje tolerancije. Problem sa spamom je upravo u tome sto ga je tesko matematicki definisati. Nas Zakon o oglasavaju tretira iskljucivo oglas, dakle, ako neko posalje reklamu (oglas) emailom nekome od koga prethodno nije dobio izricitu dozvolu da to uradi, prakticno je prekrsio zakon. To se ne odnosi samo na email, vec i na faks poruke, pa cak i telefonsko oglasavanje.
Razumem sta hoces da kazes i ima smisla za oblasti email publishinga kada je potrebno imati double opt-in prijave newsletter da bi sve bilo legitimno. Medjutim, ne znam za tebe i druge, ali mene bi izuzetno smaralo da svaki put kada neko zeli da me kontaktira bilo preko mejla ili privatne poruke na sajtu prvo posalje mejl: "Zdravo, da li mogu da te pitam nesto/da ti posaljem jednu ponudu?" i onda ja treba da mu odgovorim da moze ili ne moze i onda dobijem tu ponudu/pitanje i onda ja treba da odgovorim na taj mejl. Posto se bavim Internetom svako ko mi posalje neku ponudu koja ima veze sa onim cime se bavim necu okarakterisati kao spam ali je pozeljno da iz mejla vidim da on zna zapravo da se meni obraca a ne jednoj grupi korisnika. Sto znaci, da je pozeljnije da vidim da je mejl upucen samo meni nego kada primim spamerski mejl kod kojih se razlikuje samo ime sajta i gde mi neko nudi SEO usluge.

Sustina: Spam nije egzaktna oblast i mislim da svako zna sta je spam kada ga dobije.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 22. 06. 2008. u 12:11.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat