Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 06. 2010.   #307
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Mene živo zanima kakav je osećaj onog pomoćnog sudije koji vidi na monitoru na stadionu ponovljeni snimak gde se vidi da je lopta bar pola metra iza linije ... zna da je napravio neviđenu grešku ali ne može da je promeni.

Ili recimo onaj gol Argentine protiv Meksika, čak su i zaustavili igru da se konsultuju, vidi i glavni i pomoćni sudija da je Tavez bio 4 metra u ofsajdu ... šta sad da rade? Ne mogu da promene odluku na osnovu ponovljenog snimka - to nije po pravilima. Mada mislim da bi time bila naneta manja šteta, uvek mogu da kažu "nije na osnovu snimka, nego sam shvatio da sam pogrešio". Niko im ne bi zamerio - ko može? Argentinci? Pa šta da kažu? "Što si nam poništio gol iz ofsajda?"

Takođe veliko razočarenje su i argentinski igrači koji su takođe znali da je neregularan gol, ali su svi potrčali ka sudijama da ga podsete "nema piškila - kakila" - taj nesportski bezobrazluk mi nikada neće biti jasan. Ja sam jednom dobio žuti karton kada sam na utakmici rekao sudiji da je pogrešio, svirao je gol aut za nas a ja sam mu rekao da sam ja igrao poslednji - pa nije gol-aut nego korner. On se naljutio, jadan, i pokazao mi žuti karton - svi su mu se smejali na stadionu. Oduvek mi je važniji fer play nego pobeda po svaku cenu, a svi koji me znaju sa terena - znaju da bih levu ruku dao samo da pobedimo. Da, ali ne na kvarno.

Onda ovaj Ricardo Costa ... ja sam mislio da će Villi da slomi nogu večeras, bio je viđen za crveni karton samo je bilo pitanje koliko će Villa da nastrada. Udarao ga je i kidisao na njega, iskežen i besan, sa namerom da ga povredi - to se videlo nekoliko puta. Da sam ja neki trener takav nikada više ne bi igrao kod mene. To su budale koje upropašćavaju sportski duh.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat