Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 03. 2012.   #26
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Mislim da je magicna cifra preko koje ne bi smelo da ide 3.000e, sa 10 studenata to je jedna vrlo fina plata u Srbiji pa i drugde. Predavanja i vezbe mogu da budu online ali mislim da je u ovom slucaju bolje da budu u ucionicama gde ce svi navici da disu ceo dan programiranje.
Mislim da je računica loša. Teško da će da se desi idealan slučaj da u grupi bude 10 studenata, tako da će predavač verovatno pristati i na 8 studenata. Neka je to 24.000€. Tu su troškovi zakupa lokala od 500€ nesečno - 6000€ godišnje, ostaje 18.000. Tu su još režije 150€ mesečno - oko 2000€ godišnje, ostaje 16.000. Godišnja amortizacija 8 jeftinih laptopova neka je 1000€, ostaje 15.000. Taj posao ne može jedan čovek da radi 40 sati nedeljno, potrebna su bar 2 predavača, tako da po predavaču (ortaku u ortačkoj firmi) imamo 7500e godišnje ili bruto 625€ mesečno. Kada se plati porez od 40% na tu sumu ostaje 375€ neto. Nisam računao firmarine, razne takse, PDV i slično. E sad, koliko je dobar stručnjak i koliko će dobro naučiti studente neko ko radi full time posao za 375€?
__________________
/me sluša Ten Years After - Spider In My Web
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat