Tema: 3 Steps ICT
Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 02. 2006.   #17
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Interesatna je veoma ova priča oko komercijalista i mislim da bi bilo dobro da moderator ovo odvoji u posebnu temu da možemo da disktujemo on-topic.

Citat:
Skoro sve i jedna firma od Telekoma Republike Srpske i Mobisa pa do američkih pošta ili srednjih firmi kao što je Rols Rojs ili velikih kao Folksvagen koristi komercijaliste (akvizitere) u istom smislu kao i moja firma.
Ček, firme koje drže monopol u oblasti telekomunikacija (fiksna i mobilna telefonija) šalju ljude od vrata do vrata u sklopu njihovog 4P mixa? Rolce Royce pošalje prašinara sa aktovkom na vrata vile novokomponovanog milionera ne bili im uvalio jedan model, jel ti nas zezaš )

Jedno je primjenjivati ovaj prodajno-marketinški model u vlastitom poslovanju, drugo je izvaljivati poređenja poput gornjih.

Citat:
U našem poslu je to poseban problem(kao i kod svih branši gdje se prodaje specijalizovan, skup proizvod namjenjen užim ciljnim grupama).
Kad smo radili istraživanje došli smo do podatka da manje od 1% firmi u regionu koje se bave izradom Internet stranica je uopšte imalo priliku da mu se klijent javi putem Interneta i zatraži uslugu. Da sad ne iznosim ostale podatke iz istraživanja samo ću naglasiti da je više nego očito bilo zaklučiti da je jedini isplativ pravac bilo akviziterstvo.
U našem slučaju mi smo daj subjekat proširili i ukomponovali sa ličnim PR-aom i prema tome obučavamo saradnike.
U prvoj grupi imamo 2 muškarca i dvije djevojke. Dok je sada bio izbor za još jednu grupu u koju su izabrane 4 djevojke i obuka kreće sljedećeg mjeseca.
Zanimljivi je ovaj model, regrutovanje svršenog srednjoškolca ili djevojke koja je ranije radila u butiku ili kiosku, prođu obuku i prodaju intelektualne usluge!!
Mislim, zna se kako tržište funkcioniše na ovim prostorima i kakvi šalabajzeri se sve bave "izradom internet stranica", ali mislim da ovaj način ne vodi nigdje. Suština tvog modela jeste korištenje popularnog Marxovog principa "kvanitet proizvodi kvalitet" u cilju dobijanja nekoliko sitnih poslova mjesečno i izrade sajtove tipa ovog što si linkovao gore.

U suštini to nije ništa loše sa aspekta tvog poslovnog razmišljanja, ali loše je da razmišljaš da takvim pristupom ti mijenjaš nešto i radiš nešto novo i kvalitetno na sceni... Odnosno takvim postupcima ne razlikuješ se ništa od onih koje kritikuješ na svom blogu.
mungos je offline   Odgovorite uz citat