Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 11. 2008.   #6
Berislav Lopac
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 18.11.2006
Poruke: 140
Hvala: 0
16 "Hvala" u 10 poruka
Berislav Lopac is on a distinguished road
Default

Ako je netko pomislio da svojim komentarom želim poslati neke političke ili neznamkakve poruke, jako se prevario, i nije mi jasno zašto tolika uvrijeđenost. Mislio sam isključivo na stanje Interneta, Weba i s njima povezanim biznisima, a i ta fraza "desetak godina" nije bila neka precizna određenost već više odokativna procjena.

Nemam neke konkretne pokazatelje, no zaključak izvlačim uglavnom iz postova na ovom forumu i drugih aktivnosti koje dolaze do mene, ali rekao bih da je dosta probleme s kojima se vi sada susrećete u Hrvatskoj bilo aktualno prije najmanje nekoliko godina: proširenost Internet korisnika, cijena broadbanda, dostupnost rješenja kao što su online payment, Internet bankarstvo i slično, svijest u tvrtkama o koristima Web stranica itd. Mi smo u to vrijeme organizirali Dane Interneta na kojima su se komentirale slične teme kao danas na BizBuzzu.

Naravno, razlika ima, što je prirodno -- tehnologija je uznapredovala i vi ste u solidnoj mjeri u korak s njom, kao što smo i mi bili onda -- a naravno da uvijek ima pojedinaca koji su znatno ispred svoje sredine. Ali nekakav opći dojam je tu negdje.

Off Topic: A što se tiče komentara da Hrvatska u zadnje vrijeme liči na Srbiju prije 10-15 godina, to je sasvim lako moguće. Svi mi na ovim prostorima dijelimo istu povijest i sudbinu, iako ne uvijek u isto vrijeme i na isti način -- tako je i Srbija '99. pomalo ličila na Hrvatsku '91...
__________________
softwave.info
cromotion.net

Poslednja izmena od Berislav Lopac : 03. 11. 2008. u 07:36.
Berislav Lopac je offline   Odgovorite uz citat