Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 11. 2009.   #122
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao istok Pogledajte poruku
E, hajde ovako. Izvoli ako možeš pa smisli princip kako da svaki član žirija temeljno pregleda svaki od oko 1000 prijavljenih sajtova, sa ovakvim budžetom i ograničenim resursima koje su organizatori imali. Ja skidam kapu Ageni što su ovo organizovali i iscimali se usred ove krize, i iskreno se nadam i verujem da će im se to jednog dana vratiti. Šta očekuješ, da je ovo dodela Oskara pa da imaju budžet 100 miliona dolara za organizaciju? Nije.
Ajde ipak da postavim i jedan predlog, iako me niko nije pitao, mislim da je red da podelim sa drugima kako bih ja ovaj izazov "procesirao":

1. Dobijem listu sajtova za jednu kategoriju, nek ih je 200, pozeljno u Word-u.
2. Cut/paste one za koje sam vec cuo i mislim da imaju sansu za bar jedan bod, znaci nekih 5-10 sajtova.
3. To uradim i za sve druge kategorije.
4. Novi Word pravim od ovih 10 kategorija x 5-10 sajtova, za proveru dupliranja, i onda brisem double entry-je iz onih kategorija gde ne mislim da taj i taj sajt nije prikladan.
5. Pregledam preostale sajtove, koje ne posecujem dnevno ili nedeljno.
6. Dodeljujem poene.

Naravno, odmah ce neko da se javi i napravi primedbu da moj model ne ukljucuje pregled svih sajtova. Istok, ko za inat je na pogresan nacin povezao Oskara i budzet i pregledanje 1000 kandidata. Verovatno svi znamo, to je basic trivia vezano za dodelu Oskara da clanovi Akademije pogledaju tek 20-tak filmova u preselekciji, a neki glasaju i da nisu pogledali sve finalne nominacije.

Da budem clan zirija za nacionalne nagrade u mojoj profesiji, i da postoji mogucnost da cu ostetiti nekoga samo zato sto nisam cuo za taj sajt pre glasanja, a dajem bodove za samo 3 sajta po kategoriji, onda ja nemam pojma i meni nije mesto u ziriju.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat