Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 04. 2011.   #42
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

I tako dodje i taj dan ... da ispunim obecanje i kazem kako se je cela potraga zavrsila .
Odlucio sam se za MBP 15".

Presudilo je:
1)Dell nisam mogao vise da narucim tako jednostavno... kada sam zvao bilo je, nije sigurno da li mozemo da ga nabavimo, ne znamo kada i da li moze da stigne ali moras da uplatis celu sumu kako bi mi uopste narucili. Dakle tu se je sve i zavrsilo . Da dam onolike pare, a da ne znam da li cu uopste da ga vidim i sta cu da dobijem, nema sanse.

2)Izbor je onda pao na ThinkPad 510. Kod nas u ponudi ga ima sarenih konfiguracija i nije jeftin. Da bih ga nadogradio, pre svega memoriju i jaci disk (jer su tako nekako i sklapane konfiguracije, da uvek nesto fali i da te vuce da ga nadogradis), izadje jos nekih par stotina evra. Plus problem podrske Linuxa na tom hw. Pisao sam o tome u ovoj temi. Radi, ali ne bas kako bi trebao - punom snagom. Vrlo slicni problemi su se javljali kao i sa Dellom. Inace kada sam malo dublje zasao u ThinkPad seriju, procesljao net, mogu da kazem da mi se svidja. Nove T i X serije su pogotovo odlicne.

I kada se sve sabere i oduzme presekoh ovako.

Sto se tice prvog susreta sa MBP. HW je super, masina radi tiho - prakticno ne cujem da radi. To me je prijatno iznenadilo ... moj HP je za ovog traktor . Sistem za sada radi veoma lepo, mada se tek upoznajem sa njim. Ucim shortcuts .

Ono sto stoji, jeste kao i par ljudi sto je ovde navelo, da je prvi susret malo cudan . Stiskam precice koje sam do sada koristio, al' ne rade. Neke stvari me stvarno dovode da mi se zavrti u glavi. Ima tu jos puno sitnica. Al' valjda je tako dok se malo ne navikne covek.

Ovom prilikom zelim da se zahvalim svima koji su "ucestvovali" u ovoj temi i neposredno mi pomogli da se odlucim. Ono sto mogu jos da dodam, da sada mozete i da ocekujete malo "davljenja" na OSX temu dok se malo ne uhodam .
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat