Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 03. 2011.   #38
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Netbook Ubuntu je običan ubuntu sa par dodatnih paketa (ja koristim par netbook paketa na "običnom" - npr. gnome-globalmenu). Uvek možeš da ga namestiš da radi i izgleda kao i klasičan. Na kraju krajeva, netbook edition će biti merdžovan u desktop edition u sledećoj verziji.
Radi se o ovome http://www.ubuntu.com/certification/...re/201009-6534.
Na Ubuntu forumima sam nasao cak i link do tog ISO diska, ali vise ne radi.
Ono sto su ljudi rekli da je to bio link do Ubuntu netbook verzije, koja u sebi ima neke Dell recovery tools i jos nesto slicno. Ali i niko ga nije isprobao. Inace to moze da se skine i sa apt u bilo kojoj verziji. Tako da ljudi imaju i dalje probleme kao sto sam gore naveo, neki vece, neki manje i za sada mi je to jedina veca stvar koja me sprecava da se odlucim za Dell. Moracu malo a proguglam da vidim da li jos negde moze da se nadje ovaj CD. Mada i ono sto me kopka jeste da li ce stvari koje sada jesu problem sa njim, biti ispravljene u 11.04, koji izlazi za meseca dana.

Gledao sam i ThinkPad, posto su ga vec puno ljudi ovde naveli da im je na listi zelja.
Konkretno kod nas od tih biznis modela T510 je nazastupljeniji. Nije jeftin, a nudi relativno mrsavu konfiguraciju.
Ista prica i za ThinkPad Edge 15.
__________________
Twitter

Poslednja izmena od _korso_ : 25. 03. 2011. u 10:31.
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat