Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 02. 2011.   #7
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Sasa Kostic Pogledajte poruku
Tema koje me bas zanima jer pripremam jedan open source mailing list manager gde ce akcenat biti na jednostavnosti upotrebe. Takodje me interesuje koje su bitne karakteristike ove vrste softvera za vas?
Zvuči (mi) zanimljivo. Šta tačno planiraš da napraviš? Koju ciljnu grupu, odnosno način upotrebe imaš u vidu? U kom jeziku pišeš? Ako nije prerano da se pita, ima li nešto da se vidi negde na netu?

Po mom iskustvu, neiskusni korisnici nekad imaju poteškoća sa odjavljivanjem sa liste. Nekad te poteškoće imaju i neki iskusniji. Generalno, verovatno bi pomoglo da se u telu (footeru) poruke vidi link/uputstvo za odjavljivanje. Ako je takva informacija (samo) u headeru, to je skoro pa propala stvar. Nekad ne shvate odmah da email adresa sa koja se odjavljuju nije ona ista sa koga su se prijavili i sa koje moraju i da se odjave.

Za prijavljivanje manje iskusnih korisnika bi, verujem, bilo dovoljno da negde postoji web form sa kratkim i jasnim objašnjenjem o postupku. Čak i tako, desi se da neko ne shvati da treba da klikne na link u mailu. Takođe, skoro svakodnevno viđam da korisnik ne uspeva da se prijavi jer daje neku adresu koja ne važi više ili je prepunjen mailbox, pa server više ne prima mailove. Nisam siguran kako takvima pomoći, osim opet nekim uputstvom za slučaj da ne uspeju iz prve.

Poslednja izmena od nn.nn : 15. 02. 2011. u 16:31.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat