Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 02. 2010.   #39
f00gazzi
novi član
 
Avatar f00gazzi
 
Datum učlanjenja: 08.02.2010
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
f00gazzi is on a distinguished road
Default

future scenario: hollywood dwells into underground economy by developing custom x-ray immune fat suits


sto se tice google inc. odnosno privatnosti... ako polazimo od toga da je privatnost integralna dimenzija drustva koja u sustini omogucava suverenitet licnosti, onda je svakako zabrinjavajuca bilo kakva premisa gde se masivni data mining poravnava sa svakidasnjicom

(neverovatno dobro stivo...sa socijalne, pravne i filozofske tacke gledista: http://papers.ssrn.com/sol3/papers.c...ract_id=998565)

sto se google inc. tice, tek nedavno (od kako se eric schmidt javno otvorio oko ideologije njegove kompanije) sam uopste poceo da razmatram siru sliku njihovih proizvoda, na koje sam uzgred budi receno - opasno navucen... ne treba biti genije da bi se spojile tacke kada se razmislja o google misiji... propagiranje slobode (licnih) informacija uz istovremeno sticenje poslovnih tajni moze da znaci samo jedno i nista drugo - profit

nemam nista protiv profita, ali znajuci da uz vecu kolicinu javno dostupnih licnih informacija ide i veci rizik (koji se ne zaustavlja na citanju mejlova kineskih aktivista), postavlja se pitanje: ko, kada i kako odlucuje da koristi moje licne informacije koje ja jednostavno ne bih zeleo da se koriste?

Poslednja izmena od f00gazzi : 18. 02. 2010. u 06:13.
f00gazzi je offline   Odgovorite uz citat