Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 10. 2006.   #51
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

Citat:
Originalno napisao degojs
Nego, da se vrnemo na temu --- šta mislite da li je internet promenio vaš pravopis na bolje ili gore (ili ništa)?

Ja mislim da se moj pogoršao i primećujem da sam počeo da se, često, pitam da li je nešto ispravno ovako ili onako - a pre sa tim istim rečima ili izrazima nikad nisam bio u nedoumici
Hm, nisam primijetio da se kod mene pogorsala situacija s pravopisom, osim kad to namjerno radim (izostavim apostrof, pisem sve malim slovima, itd), ali ne zabusavam kad pisem olovkom

Citat:
Originalno napisao nq
Slazem se ali ona ne moze da te podseti da nesto uradis
Nti mora, niti treba da mi nesto zvoni ili popup-uje za ono sto zapisujem. Koji ce mi alarm za "ubaci loan payout", "dodaj rss feed", "sredi naslovnu stranicu", "ispravi floodcheck" Kad radim onda radim i idem stavku po stavku, a kad ne radim ne treba mi podsjetnik "radi!", da me ometa u neradu

Podsjetnike jedino koristim ako se radi o nekom sastanku za 2, 3 5 dana i slicno, pa onda reda radi stavim event na mobilnom da ne bih nekog ispalio bezze.

Citat:
Originalno napisao jablan
Moj se nije preterano promenio, gotovo nikad ne dolazim u nedoumicu... Ali mislim da se pravopis prosečnog internetlije popravio. Sama činjenica da ljudi manje bleje u TV i slušaju (a slušanjem se pravopis ne ispravlja), a više čitaju znači mnogo.
Ne mora da znaci. Internet je krcat likovima kojima je pravopis blizak kao i specijalna teorija relativnosti, a onaj ko je "tanak" s pravopisom ne moze znati da li je ispravan nacin na koji pise neko drugi - nema profesorice da podvlaci crvenom hemijskom "nemogu" i sl.

Off Topic: covjece, kako mi fali multiquote opcija (IPB ima)
__________________


Poslednja izmena od oliver : 17. 10. 2006. u 22:43.
oliver je offline   Odgovorite uz citat