Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 03. 2008.   #29
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen Pogledajte poruku
Niko ne pominje XXX-only sajtove, već iskorišćenje specifičnih mogućnosti browsera kako bi se kreirao bolji korisnički doživljaj. Konkretan primer (Safari gore, FF dole). A sve to sa definisanjem tipa polja kao search.

<input type="search" ... />
ovo je lepo, ali ovo nema veze sa CSS3 o kome je Dragan pricao.. plus type="search" nije validan xHTML, ili gresim?

Zasto onda ne bi koristili mogucnosti IE pa dodavali activeX kontrole ili na Firefoxu pravili XUL i -moz fore. Browser-specific features nisu nista novo, i dobar deo njih je koristan nekome, zasto ne koristi sve njih? Probali su to ljudi u vreme IE4, pa se od toga odustalo...

Uzgred, maybe it's just me (defiitivno sam nesto nadrndan jutros, priznajem ), ali ja ne vidim nista revolucionarno funkcionalno u search inputu, i Firefox ti da listu prethodnih sercheva kad kliknes na input (bilo koji textbox, ne mora da ima poseban type za to), a clear dugmence je IMHO potpuna glupost... to je bar lako napraviti sa jednom linijom JS, da je toliko korisno svi bi to vec dodavali na svoje inpute...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat