Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 11. 2010.   #24
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao rex Pogledajte poruku
Na adresu na kojoj je prijavljeno sediste firme. Ako sanduce nije obelezeno, onda je sve prepusteno dobroj volji postara koji ce iako firma nije oznacena na sanduzetu ipak ubaciti pismo.

Iz same gore navedene odluke je jasno da se i natpis na sanducetu ili vratima stana smatra isticanjem firme (sto je i potvrdio gospodin iz uprave prihoda na jednom drugom forumu). Isti se po njegovim recima bavi terenskom kontrolom i tvrdi da ce Uprava javnih prihoda podneti prijavu ukoliko ste oslobodjeni placanja takse a oznacili ste sanduce ili vrata stana nazivom firme.
Ja već četiri godine nemam nigde istaknutu firmu jer nemam potrebu za poslovnim prostorom i smatrama da ne treba da plaćam nikakvu taksu za isticanje firme jer nisam ničime zauzela javni prostor. Iako na sandučetu piše samo porodično prezime uglavnom mi uredno stižu sva rešenja i obaveštenja i eventualne opomene koje se odnose na radnju. (naravno to sve jer treba da mi uzmu pare), i tada im ne smeta što nemam istaknutu firmu. Za 4 godine niko me za to nije opominjao.
Ali ima još jedan problem: ako na koverti u koju pakuju ona rešenja za "firmarinu" jasno piše da je obavezno lično uručenje čija je onda krivica što mi takvu pošiljku samo ubace u sanduče? Dakle kao sa vojnim pozivom - mogla bih da se pravim da takvo rešenje ili poziv nisam ni primila jer ja nisam potpisala i ne znam da li mi je pošiljka uopšte i stigla (jer je neko mogao da je izvuče iz sandučeta i uništi bez moga znanja).

Nisam isiticala firmu na svom sandučetu jer sam upravo birala takvu delatnost da ničime ne remeti privatni život moje porodice a da ne plaćam nikakve nepotrebne dažbine; dakle ne treba mi lokal, niti bilbordi za reklamu i sl. - sve svoje poslove obavljam isključivo putem preporuka i to mi je najbolja reklama -a zašto bih onda morala da plaćam tu besmislenu taksu. Zato sam i podnela žalbu i upravo za koji dan treba da odem u Odeljenje Uprave javnih prihoda "radi učešća u postupku po žalbi i izjašnjavanje o pravno relevantnim činjenicama i okolnostima koje su navedene u žalbi", kako su naveli u pozivu. Nadam se rešenju u moju korist.
Interesuje me da li su i oni koji ovde navode da su im žalbe uvažene isto tako pozvani na izjašnjavanje o žalbi pre nego što su im odobrili ukidanje takse.
tamarab je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" tamarab za poruku: