Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 08. 2009.   #39
Doc Holiday
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 17.09.2008
Lokacija: NS
Poruke: 32
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Doc Holiday is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao lurker Pogledajte poruku
Ali sa druge strane, da te pitam nesto, koliko ljudi u Srbiji traze kw vesti? Jesi li o tome razmisljao? Ima li svrhe biti prvi za tu kljucnu rec? Seo nije vise: ocu da budem prvi za rec vesti, nego koja kw ce mi dovesti najvise posetilaca....
Koliko ljudi traze kw vesti? Ima li svrhe? Ajde uzmi malo Google-ov keyword tool pa podesi na exact match i reci mi jel ima reci koja ce mu doneti vise poseta od nje. Da ne spominjem phrase match koji takodje treba uzeti u obzir ali ajde da kazemo konkretno koliko samo ova rec sama moze doneti poseta. Mislim da sto se tice toga potpuno razlicita pravila vaze za strano i za domace trziste. Ti ovde prakticno moras da gadjas ove opste pojmove sa jednim ili dva keyworda zato sto nema dovoljno potraznje. Ajde mi nadji neku long tail frazu koju mogu da gadjam da mi donosi dosta poseta. Kad radis seo za strano trziste onda gledas da ciljas long tail fraze iz razloga sto kao prvo nemas nacina da prestignes authority sajtove koji su zacementirani tu gde jesu medju vise milionskom konkurencijom, a druga stvar je da mnoge long tail fraze koje imaju solidnu traznju nemaju preveliku konkurenciju pa se mozes lakse probiti, ali to probijanje se isplati za razliku od ovde. Jos jedna stvar zasto se gadjaju long tail fraze je to sto trazis kmercijalne termine, preko kojih kada dodju posetioci, oni su spremni da kupe nesto, sto uglavnom nije slucaj sa ovim generalnim terminima. Naravno nisu svi sajtovi komercijalnog tipa pa se ovo zadnje ne odnosi na sve njih.
Doc Holiday je offline   Odgovorite uz citat