Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 10. 2011.   #12
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

Citat:
Originalno napisao SSpin Pogledajte poruku
@Stecko
Šta npr ako neka STR prodaje računare. Ima malu radnju, magacin gotovo i da nema, šta onda? Da šiba online robu u izlogu i ono malo na lageru? Lično nemam ništa protiv da se na njihovom sajtu nađe i roba od dobavljača, jer svima je u cilju da se proda (čak i dobavljači sami daju i preporučuju to). Na vlasniku te male STR je odgovornost da li će ispratiti cene i ažurnost opreme, al jbg, to je posao.
@SSpin: Pazi ovako - MI SMO ti primer 'male radnje' (ako gledamo kolicinu robe i poredimo je recimo sa winwin; a to nije ni za uporedjivanje) koja posluje u malom gradu sa 100% ISPEGLANIM lagerom u magacinu/radnji <-> webshop-u, ALI NE ubijamo trziste NEMOGUCIM i nestvarnim ponudama u smislu cena. Iskren odnos prema kupcu i kvalitetna ponuda dominira svih 10+ godina. I vidis, poslujemo i dalje.

Doduse, sa smanjenim lagerom 'na stanju', pazljivije probranom ponudom u skladu sa zahtevima trzista, pritom vodeci racuna da sto se kvaliteta ponudjenog tice (ukljucujuci i ponudu i servis, i garanciju) da se odrzi nivo.

Ja ovde pricam o jednoj opste prihvacenoj i sve vise prisutnoj devijantnoj pojavi poplave svakojakih eShop-ova, a sve u zajednickom ludilu koje se zove - NAJNIZA CENA !!! To dugorocno gledano nikom ne ide u prilog, ni kupcu, ni prodavcu.
Gde je tu kvalitet ponudjenoh, usluga, tehnicka podrska, sigurnost kupca (novi zakon o zastiti potrosaca) da nece biti prevaren, ili da ce u slucaju greske ta ista grska cija god da je biti ispravljena na obostrano zadovoljstvo (i kupac i prodavac). Doduse, moram da priznam, vec par godina unazad smo dosta okrenuti 'corporate' segmentu trzista koje je od pocetka najnovije krize zamro skroz (u centralnoj Srbiji), ali u konacnom prometu so kroz usluge, sto kroz robu - znaci.
Ako OnLine shop neceg nema na lageru - neka TAKO i napise - NEMA, dobavljivo je, nije dobavljivo, ili pak IMA - NA LAGERU JE!
Ponavljam jos jednom - i 'MI SMO MALI SHOP', ali svojim postupcima i delovanjem bilo kroz offline ili OnLIne Shop - NE rusimo trziste !!!

Citat:
Originalno napisao SSpin Pogledajte poruku
@Stecko
U slučaju da je roba tu, može doći do kupca za 24h odnosno 48, a da nije može stići za 72h. E sad, traljavost i tromost mogu uticati na taj vremenski okvir - ali to je već problem te radnje i njihova loša reklama.
Ovde bih morao malo da te ispravim.
Kada je roba na lageru, i ukoliko kupac ispostuje NAJOSNOVNIJE pravilo kada placa robu (na najprostiji i najcesci nacin - uplatnicom u banci) i uplati po recimo nasem uputstvu u Intesi, a mi imamo Intesa elektronski placanje, i ISTOG trenutka vidimo kada je uplata ukucana gde god da je uplaceno u Srbiji - roba stize do kupca kurirskom sluzbom u 90% slucajeva za <12 sati.

Da ovo sto ja kazujem ovde nije samo prazna prica, mozete se uveriti ovde:
http://www.kupindo.com/Clan/SteCom.WebShop

Ovde kroz NENAMESTENE komentare kupaca mozete videti kako jedna mala firma - iz PROVINCIJE, dobro organizovana, bez UBIJANJA trzista i sa PRAVIM lagerom moze i te kako pozitivno poslovati. Ponovo moram da naglasim - fer i korektan nastup, bez rusenja trzista NEMOGUCIM cenama i ponudama.
Nazalost, na saradnju sa Kupindom kao prodajnim kanalom smo stavili tacku pre dva meseca, jer je neko tu promenio kurs u odnosu na zacrtani.

Dakle, ceo ovaj tekst na prvo citanje DA - izgleda kao samo reklamiranje, ali ja ne zelim da se tako shvati.

Zelim da bude primer !!
Moze se raditi posteno i imati posten i iskren pristup prema kupcu, bez praznih prica, ubijanja cena, rusenja trzista, ........

Ali, kada ce to 'kriticna masa' shvatiti ??
Bojim se da je to vreme daleko, daleko ispred nas.........
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com

Poslednja izmena od stecko : 18. 10. 2011. u 20:19.
stecko je offline   Odgovorite uz citat