Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 10. 2011.   #19
centaur
Ivan Pavković
Qualified
 
Avatar centaur
 
Datum učlanjenja: 15.01.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 144
Hvala: 42
16 "Hvala" u 16 poruka
centaur is on a distinguished road
Default

Ajde redom:
Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Neznam sa kim razgovaram, niste se predstavili. Iz ovog pisanja da Vam verujem na rec da imate webshop.
Obično se ne predstavljam posebno kad pišem na forumu, ali imaš moje ime i prezime tamo ispod sličice, a na profilu imaš i link do sajta na kome možeš da vidiš šta ja radim i čime se bavim, iako je to totalno nebitno za ovu temu.
I nemam nikakav web shop, lepo sam napisao da je to fiktivni primer.

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Imam tri pitanja (i izvinjavam se ukoliko su neugodna):
Čemu ironija? Ti kao da si ljut na mene?
Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Ovde je velika zabluda. NISTA nije isto izmedju ovakvog nacina rada kakvog Vi navodite:
Ja sam napisao:
Citat:
Prozivod je isti, garancija ja ista, uvoznik je isti, samo je cena razlicita.
Kako kod ga okreneš, ovo mora da bude tačno. I ti i ja (u mom fiktivnom primeru) smo proizvod uzeli od istog uvoznika, dali njegovu garanicju i prodali isti prozivod, ali ja po manjoj ceni (jer imam manje troškove).

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Kada bi se kupac rukovodi BILO CIM drugim OSIM cene, na PRVOM mestu tu podrazumevam upravo SIGURNOST kupovine - sta mislite hoce li se opredeliti za varijantu prodavnice kakvu VI zastupate ili za recimo nacin rada i poslovanja kakav ja pominjem (imamo zaposlene radnike u knjigovodstvu, u maloprodaji, magacinu i servisu).
O ovome sad možemo da sutra da polemišemo...ali opet ne razumem po čemu je sigurnost u slučaju mog (fiktivnog) web shopa manja od sigurnosti koju ti nudiš?
Ja imam PIB, adresu, nisam prevarant, dajem garanciju uvoznika, od koga sam uzeo proizvod, kao što manje ili više i ti radiš. Ako nešto ne valja, servis preuzima brigu o tome, ne ja, ja sam prodavac.
A i generalno, takve stvari se dešavaju u veoma malom procentu. Za sve ove godine kupio sam brdo stvari, nikad se nije desilo da nešto po defaultu ne radi.

Ovo što ti pričaš se vrti oko marketinga, mi dajemo extra uslugu, vodimo računa o kupcima, bla bla.....ali to radim i ja (naravno fiktivno).
Vraćam lovu ako kupac nije zadovoljan, veoma sam ljubazan preko fiksnog telefona, odgovaram na mailove, šaljem im mesečno personalizovan newlsetter sa svojom ponudom, čestitam im rođendan i na taj dan dajem 10% popusta na svaku kupovinu a pritom im na svaku kupovinu od preko 5000 dinara polanjam USB od 4GB koji recimo mene košta par stotina dinara.
U realnom scenariju, kada je sve ok, a verujem da su takve situacije najčešće, po čemu si ti bolji od mene?
Iako kupac bude nepoverljiv pri prvoj kupovini, ako sve prođe ok, a proći će jer ja sam svestan da 'kupac mora da bude u pravu', ti na duže staze gubiš od mene (naravno fiktivno), jer ja imam manju cenu.

I na kraju, tebi svaka čast, lepo je što tako radiš i verovatno i zbog takvog načina poslovanja i "traješ" 10 godina.
Uostalom, moraš nekako i da "opravdaš" višu cenu i to je sasvim legitimno.
Ja sam se samo vezao za tvoju rečenicu da je niža cena devijantna ponuda.
Tu grdno grešiš, to je u najvećem broju slučajeva ključni faktor.
centaur je offline   Odgovorite uz citat