Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 01. 2012.   #45
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
I pravili smo ovde razne predloge, liste, za skracivanje i pojednostavljenje procedura i to na predlog nekih ministarstava putem, da kazem "insajdera", Sloba, Torbica...mislim svaka im cast na entuzijazmu, ali i oni su, bas kao i mi iskorisceni za neke jeftine ciljeve i skupljanje poena nekih ministara, politicara kojima je glavna mera informaticke obrazovanosti i razvijenosti cvrkutanje na Twitteru. To je gospodo glavna tema i problem informaticke zajednice...ko ce vise glasova namaknuti po drustvenim mrezama, a ne neka tamo internet trgovina, PayPal i razvoj internet biznisa.
Bedno!
Verujem da nisi imao lošu nameru kada se me pomenuo u ovakvom kontekstu

Lista problema i predloga za e-trgovinu nije pravljena sa ciljem da se bilo kom političaru diže rejting, već zbog iskrene namere da se popisani problemi reše.

Rešavanje svakog od popisanih problema bez izuzetka zahteva postojanje podrške onih koji se pitaju o propisima, što u praksi obično podrazumeva dugotrajan proces dolaženja do predloga promena i stvaranja podrške da se isti usvoje (naročito u uslovima kada je većini političara praktično sve drugo važnije od IKT).

Pa ipak, neke stvari jesu urađene sa te liste - ukinute su takse u carinskom postupku (ono o čemu je Eniac pisao, a Mileusna pomenuo), podignuti su limiti za uvoz bez carine, uvedena je procedura za pojednostavljeni izvoz (koji funkcioniše u svih 1.500 pošta u Srbiji, a ne samo u BG, NI i NS), MFIN i NBS su se izjasnili o legalnosti posrednika u plaćanju, elektronski računi i druge računovodstvene isprave uključeni su u novi Zakon o računovodstvu i reviziji (koji ovih dana ide u Skupštinu na usvajanje).

Meni je jasno da je lakše pisati kritike na račun svega što ne funkcioniše u državi. Međutim, stvari se neće dešavati brže samo zbog izražavanja nezadovoljstva po forumima i news portalima. Za brži tempo promena potrebno je da mnogo više nas koji smo zainteresovani 'zagreje stolicu' i 'uprlja ruke' širokim javnim zastupanjem promena ili barem pruži neku vrstu podrške onima koji hoće to da rade...

Pozdrav,
Sloba
__________________
http://twitter.com/smarkovic
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje smarkovic za poruku: