Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 05. 2006.   #23
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Biblioteke - uloga im je da reše problem ili skup problema na sistematičan način i da se mogu koristiti više puta. To se .NET i Java ekipi ne mora objašnjavati jer se te stvari kod njih podrazumevaju. Razlog zašto me zanimaju je zato što volim da vidim kako drugi rešavaju probleme. Mnoge dobre stvari sam naučio iz njih... Verujem u stalno usavršavanje i mozak mi je još uvek svež da mogu da pratim. Nikad nisam bio beta tester

Datum - formatiram na serveru na osnovu konstante, podešavanja u profilu korisnika ili kako već rešim da oradim lokalizaciju (i da li uopšte smatram da je ista potrebna). Zašto bi bilo ko koristio client side tehnologiju za to? Nepraktično i besmisleno.

Dve biznis logike - Postoji samo jedna i ona je na serveru. Browseru su pružaju JS objekti u obliku koji se lako konverzuje kako bi isti mogao lakše da doda ponašanje stranici. Drugi slučaj je da se prosleđuje već sažvakan HTML koji se samo insertuje na odgovarajuće mesto (innerHTML). Zavisi od potreba...

Citat:
pokaži mi jednu ASP.NET aplikaciju koja daje lep, pravilan i kompaktan HTML. Nema.
Microsoft je poznat po tome da ne šije previše standarde, a to što ASP.NET ne daju "pravilan i kompaktan HTML" jednostavno znači da im to nije ni bio jedan od prioriteta. Međutim, to ne znači da tako nešto nije moguće ostvariti.

--

XHTML i validacija - pravili su mi problema dok ga nisam naučio
CSS - pravio mi je probleme dok ga nisam naučio
JS - pravio mi je probleme dok ga nisam naučio (još uvek sam u procesu učenja, ali sam dosta toga već pohvatao)

Mislim da je pattern ovde očigledan

--

Što se običnog programera tiče: ove stvari se ne uče na fakultetima i sve dolazi sa radom. Ne možeš očekivati da neko ko se nije susreo sa samom platformom odjednom drži sve konce u rukama. Nađi nekog ko može i daj mu taj posao... Situacija je ista kao kad bi grafičkom dizajneru u firmi dao da dizajnira bazu podataka samo zato što je dizajner Vremenom bi možda i naučio, ali ne verujem da bi rezultat bio zadovoljavajuć u prvo vreme.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 23. 05. 2006. u 01:34.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat