Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 05. 2006.   #26
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Datum - formatiram na serveru na osnovu konstante, podešavanja u profilu korisnika ili kako već rešim da oradim lokalizaciju (i da li uopšte smatram da je ista potrebna).
Ok, a sad mi reci u šta, po tvojoj kategorizaciji (konstrukcija, prezentacija, ponašanje) spada formatiranje datuma? Po meni bi trebalo da spada u prezentaciju. Da vidimo šta je po tvojim knjigama zaduženo za prezentaciju... HTML i/ili CSS. Ni jedan ni drugi to ne omogućavaju, već to moraš da radiš na serveru, u aplikaciji (koja je, jelte, zadužena za konstrukciju - ili sam ja pogrešno shvatio tu "sasvim jasnu i očiglednu podelu koju nameću današnje veb tehnologije"...
Citat:
Dve biznis logike - Postoji samo jedna i ona je na serveru. Browseru su pružaju JS objekti u obliku koji se lako konverzuje kako bi isti mogao lakše da doda ponašanje stranici.
Ti JS objekti moraju da na barem najprimitivniji način, oslikavaju same biznis klase, zar ne (npr kolekcija postova na blogu, sa atributima naslov, tekst, autor, vreme)? Dakle na serveru moraš, osim klasa u matičnom jeziku, da iste klase (ili barem neke uprošćene slogove) kreiraš i kao skup javaskript direktiva koje šalješ na interpretaciju brauzeru?
Citat:
Drugi slučaj je da se prosleđuje već sažvakan HTML koji se samo insertuje na odgovarajuće mesto (innerHTML). Zavisi od potreba...
I tu udaraš poslednji ekser na kovčeg priče o jasnoj razdvojenosti konstrukcije, prezentacije i ponašanja. Malo HTMLa na klijentu, malo na serveru, malo se generiše iz javaskripta, malo na serveru. Vrlo logično. I nadasve lako za dibagiranje.
Citat:
XHTML i validacija - pravili su mi problema dok ga nisam naučio
CSS - pravio mi je probleme dok ga nisam naučio
JS - pravio mi je probleme dok ga nisam naučio (još uvek sam u procesu učenja, ali sam dosta toga već pohvatao)
Upravo o tome se radi. Godinama treba da učiš da ne bi pisao horor programe. Pod uslovom da imaš želje i snage da učiš. Većina programera je tu da odradi svoju platicu i ode kući. Njima je neophodna platforma koja će ih primorati da ne prave sranja on a daily basis.

Poslednja izmena od jablan : 23. 05. 2006. u 09:37.
jablan je offline   Odgovorite uz citat