Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 09. 2007.   #18
bane06
Branimir Ivanov
Qualified
 
Avatar bane06
 
Datum učlanjenja: 19.09.2007
Lokacija: Sofija, Bulgaria
Poruke: 143
Hvala: 62
24 "Hvala" u 19 poruka
bane06 is on a distinguished road
Default legalan radio

Planiram da napravim internet radio. Zato sam prelistiao Zakon o radiodifuziji i video da “emitovanje programa putem globalne informatičke mreže (Internet vebcasting) ne podleže obavezi pribavljanja dozvole, ali se odredbe ovog zakona primenjuju na sadržaj programa”. Zato sam kontaktirao Sokoj i rekao im da zelim da napravim internet radio gde cu pustati muziko 24h dnevno 7 dana u nedelji ali ne znam kako da reshim problem autorska prava. odgovorili su mi vec sutradan da treba da budem registrovan kao pravno lice za obavljanje ove vrste delatnosti, pa onda da ih kontaktiram radi sklapanja ugovora sa njima i dobijanja dozvole za pustanje muzike na mom radiju.
Nije mi jasno sobzirom da nemoran da trazim dozvolu od radiodifuzne agencije za emitovanje radio posto je u pitanju internet webcasting kako da registrujem firmu tj. kako da postanem pravno lice za emitovanje? ako neko ima iskustva ili zna sta ustvari ja treba sada da uradim bii bih veoma zahvalan da mi pomogne.

Inace na ovom sajtu : http://www.my-its.net/index.php/usluge/media_streaming video dam da imaju streaming usluge. dali mi ih preporuchujete?

help

Poslednja izmena od bane06 : 19. 09. 2007. u 22:22.
bane06 je offline   Odgovorite uz citat