Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 10. 2006.   #9
f14Tr0n
NosceTeIpsum
Qualified
 
Avatar f14Tr0n
 
Datum učlanjenja: 13.06.2006
Poruke: 153
Hvala: 123
43 "Hvala" u 26 poruka
f14Tr0n is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za f14Tr0n Pošaljite poruku preko MSN za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Yahoo za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Skype™ za f14Tr0n
Smile

Pozdrav...novi sam na forumu, ali Vas redovno pratim...
U prethodnih mesec dana imao sam takva 2 zahteva da se domen .co.yu preseli sa jednog hostinga na svoj DreamHost sto sam zakupio LVL1 na 2 godine.

Naime, najpre ti kao webmaster ili vlasnik firme koja je vlasnik domena (sto pishe u nic.yu>FAQ) imash pravo da zatrazis od nic-a da ti preseli tvojdomen.co.yu sa servera kompanije X na server kompanije Y.

Recimo jedan od domena mi je bio na VeratNET-u, i posto se dugo dugo nije nista menjalo na sajtu (cirka godinu dana), zatrazio sam njihovu korisnicku podrshku i tu me je docekalo iznenadjenje: Naime Verat nije slao profakture po isteku hosting paketa meni ili firmi za koju je radjen sajt i naravno nije im ni uplaceno bilo za celu 2006. godinu. Kada sam ih zapitao kako je to mogucje, dobio sam odgovor: "Mozete slobodno recji da smo Vas chastili jer mi ne azuriramo cesto nase sajtove". Onda sam odlucio da prebacim .co.yu domen na svoj hosting na DreamHost i zahvalio sam se na chascjenju od godinu dana.

Od vlasnika firme sam zatrazio da mi na memorandumu otkuca da zeli da se njihov domen.co.yu preseli sa hostinga Verat-a na hosting DreamHost-a, naravno sa potpisom ovlascjenog lica i njihovim pecatom.

Posle sam taj dokument poslao na e-mail dnsadmin@nic.yu u SUBJECT stavish "Za tvojdomen.co.yu"

Posle popunish formular sa sajta http://www.nic.yu/yutldf.txt i posaljesh ga na adresu hostmaster@nic.yu, gde sve iz tog .txt fajla prebacish u telo e-mail poruke, a u subject stavis MODIFY DOMAIN: tvojdomen.co.yu

Ovo ti sve pishe u FAQ...ali procedura je to.

NIC odradi brzo stvari, zameni DNS-ove u roku od 7 dana, nekad malo ranije nekad malo kasnije...

Nadam e sa nisam smorio sa prichom...

Znachi nema ti veze gde hostujesh svoj .co.yu domen na serverima nekog ISP-a, vecj ti jednostavno NIC odradi taj deo posla.

Pozzz
f14Tr0n je offline   Odgovorite uz citat