Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 02. 2012.   #8
jobah
novi član
 
Datum učlanjenja: 01.02.2012
Poruke: 6
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
jobah is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Pa vidim da izgenerisani baner nosi link ka stranici sa rezultatom (a i iz samog URLa slike može da se izvede URL do rezultata). Mislim da je IP korisnika potpuno irelevantan za ono čime se sajt bavi (osim naravno sa vaše strane za dobijanje podataka o provajderu itd) i apsolutno nema potrebe da ga bilo gde prikazujete, a mislim da nema potrebe ni da ga čuvate za svoje potrebe. Sa druge strane, IP korisnika je prilično privatna stvar, slično npr. broju mobilnog telefona.


Naravno, mogu još na milion načina, ali to radim onda kad imam potrebu za time, i nemam potrebu da tu informaciju delim sa drugima.

Jablane, ok, kapiram.. ti sugerises da na stranici koju mozes da sharujes i baneru ne bude prikazan IP? Ok, mozda ima nekog smisla...

IP adresa slicna telefonu... pa jeste... kao kada imas firmu sa 3000 lokala i imas broj centrale koji se jos uz to periodicno menja

a oko cuvanja IP... pa svaki sajt koji si danas otvorio cuva tvoj IP u logu web servera

to je zanimarljiv problem u odnosu na to sto cuva Flash... vidi http://en.wikipedia.org/wiki/Local_shared_object


@salebab speedtest je inostrani servis (ne znaju svi ljudi engleski) i on ne radi ukoliko nemas flash! najbrzi.net radi i na iphone/ipad...

PS evo zahvaljuci Jablanu, poslusali smo predlog i sa strane gde je rezultat koji se sharuje, izbacili IP

Poslednja izmena od jobah : 02. 02. 2012. u 11:39.
jobah je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" jobah za poruku: