Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 08. 2009.   #36
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Ja mislim da za 10k poseta dnevno za news portal ne treba mnogo, mislim da to može i VPS neki da sažvaće, eventulano dedicated Celeron/P4 sa malo više memorije. Mnogo naravno zavisi i od aplikacije što je već napomenuto.

Pitanje je da li se traži server za postojeći sajt ili za novi. Ako je sajt nov, onda svakako treba krenuti od minimalne konfiguracije, pa sa rastom potreba i nabavljati jači hardver, uz stalnu optimizaciju aplikacije. Ako je sajt postojeći, onda se prema trenutnom opterećenju može videti kakav je hardver potreban, to je bar lako.

U provobitnom pitanju su navedeni i B92 koji ima 200k poseta dnevno (?!) kao i Naslovi i Vesti koji su news agregatori što je potpuno drugi tip sajta što je Peca već napomenuo, postoji i taj fetching deo koji skuplja i indeksira vesti, češći su upisi u bazu nego kad pet novinara postuje dnevno 20 članaka u bazu, dakle jedna druga priča, da ne razglabam sad.

Ono što želim reći, to je da je premalo podataka predstavljeno i da je pitanje pomalo konfuzno da bi se mogao dati pravi odgovor.

Poslednja izmena od mileusna : 12. 08. 2009. u 21:52.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat